Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta uknjižili četvrti poraz

Pred početak utakmice u Ratkovu - foto: FK Vojvodina

Fudbalerima Vojvodine iz Bačkog Gradišta baš ne ide u aktuelnoj sezoni vojvođanskog „severa“. Uknjižili su četvrti poraz u pet utamica i sa tri boda su pri samom dnu tabele sa još tri ekipe istog bodovnog stanja. Za razliku od ranijih utakmica, u Ratkovu su protiv novajlije Radničkog 1918 prvi put ove sezone postigli dva gola i bili dva puta u voćstvu, ali su primili tri.

Dobro su Gradištanci otvirili utakmicu i u 12. minutu, posle neuspele ofsajd zamke domaćina, Miloš Božić je iz drugog plana utrčao i savladao golmana za 0:1. Samo četiri minuta kasnije bilo je 1:1, jer je Dario Božičić šutirao sa dvadesetak metara i lopta se našla iza leđa golmana Jovana Tešića. Minut kasnije, David Savkov je iskoristo smušenost odbrane domaćina i postigao gol za 1:2. Nije dugo trajalo vođstvo Gradištanaca. Igrao se 22. minut i golman Tešić je u svom kaznenom prostoru oborio Filipovića, pa je sudija Jovica Desnica iz Apatina dosudio najstrožu kaznu. Bužičić je sa bele tačke pogodio stativu, ali je sudija ponovio izvođenje penala, jer je procenio da je Tešić pre vremena krenuo. Ponovljeni kazneni udarac realizovao je Dušan Novaković.

U nastavku samo jedan gol i to u mreži Vojvodine. Strelac je bio već pomenuti Božičić u 71. minutu. Imajući u vidu da je u 79. minutu isključen domaći igrač Saša Milojević, očekivalo se da će Vojvodina iskoristiti brojčanu prednost na terenu i stići makar do boda, ali promene rezultata nije bilo.

Dodali bismo da je, najblaže rečeno, bio čudan kriterijum suđenja, jer su Gradištanci, čak, osam puta javno opomenuti, a domaćin je, uz već pomenuti crveni karton, samo jedanput požuteo.

Znajući da su se rastali trener Svetozar Sovilj i Vojvodina, ekipa iz Bačkog Gradišta nije imala trenera na klupi u Ratkovu, a na terenu je igrao sledeći sastav: Tešić, Ilić (od 88. Tubić), Svilar, Draško, Rajačić, Tešanović (od 57. Mihajlović), Savkov, Pelengić, Božić (od 88. Miladinov), Prodanov, Kiš (od 57. Kolaković).

Ima nagovešataja, mada još jednu utakmicu mogu da igraju bez trenera na klupi, da će se ove nedelje razrešiti pitanje trenera i, možda, angažovati još jedan ili dva igrača do kraja prelaznog toka 15. septembra. Ali, o tom kada sve bude izvesno. U narednom kolu Vojvodina dočekuje Krila Krajine iz Bačke Palanke.

Sloga 1 : 1 Radnički 1918
Preporod 2 : 1 Krila Krajine
Radnički 1905 2 : 1 OFK Mladost APA
Hercegovac 0 : 4 Mladost (BP)
Mladost (T) 3 : 2 Bačka 1901
Obilić 1 : 3 Vojvodina
Senta 3 : 0 Bajša
OFK Vrbas 3 : 2 Bratstvo 2019