OFK Kopaonik 1931 izgubio u odloženoj utakmici 1. kola od Mladosti 1977 iz Garevine

OFK Kopaonik

U odloženoj  utakmici 1. kola OFK Kopaonik 1931 je dočekao Mladost 1977 iz Garevine. Gosti  su  prvi  pripretili u 4. minutu kada je iz daljine šutirao Savić a Nikolić hvata loptu. Veću sledećem minutu Danilović istrčava i pritiska golmana gostiju a on ispucava loptu, pogađa Danilovića i lopta odlazi preko gola. Gosti su šokirali domaćina u 7. minutu posle kornera Obradović skače u petercu i pogađa mrežu Nikolića za 0:1. Uspeli su domaći fudbaleri da dođu do izjednačenja u 36. minutu Vilimonović pogađa za 1:1.

U drugom poluvremenu domaća ekipa je presingom pritisla goste i gol je visio u vazduhu. U 51. minutu Vukojević je pogodio prečku, da bi Vilimonović u 60. minutu posle odličnog ubacivanja Maksimovića sa desne strane sa ivice šesnesterc šutirao, a lopta odlazi preko gola. Imali su i gosti nekoliko šansi pre svega Planiničić. Glavni sudija nije dosudio očigledan penal za domaćina kada je u šesnaestercu oboren Knežević i dokazao da nije dosledan srpskoligaskog ranga koji sudi. Do kraja domaćin je sabio u šesnaesterac igrače gostujuće ekipe, a gostujući fudbaleri su se valjali po terenu što nije karakteristično s’obzirom na mladu ekipu koju ima Mladost. Sudija Grujičić je sve to mirno gledao a produžio je utakmicu samo 2 minuta. Gosti su postigli pobedonosni gol u 90. minutu a strelac je Marković.

OFK Kopaonik 1931 - Mladost 1977 1:2 (1:1)

Brus-Gradski Stadion .Gledalaca:200. Sudija :Miloš Grujičić (Kragujevac)5,5. Strelci:Vilimonović u 36 minutu za OFK Kopaonik1931.Obradović u 7 . Marković u 90 minutu za Mladost 1977.

Igrač utakmice :Marković.

OFK Kopaonik: Nikolić 7, Popović 7, Knežević 7, Mitrović 6,5, Danilović 6,5, Vilimonović 6,5, Vukojević 6,5, Burgić 7, S.Đokić 6, (N.Đokić 6), Maksimović 6, Kovačević 6,5 (Čolić-).

Mladost: Savović 7, Obradović 7, Str.Zdravić 6,5, Dav.Obradović 7, Todorović 6, Savić 6,5, P.Zdravić 6,5 (V.Savović-), N.Savović 6,5, (D.Šaronjić-), Planiničić 6, Marković 7,5, M.Šaronjić 7.

Jezero 2017 1 : 3 Beli Orlovi
Borac 3 : 0 Donji Kopaonik
OFK Kopaonik 1931 1 : 2 Mladost 1977
Velika Drenova 2 : 0 Kamenorezac 76
Mladost (T) 3 : 3 Poljoprivrednik