Župa ispustila prednost,Trstenik PPT u završnici meča došao do pobede

Detalj sa meča - foto: Žarko Arsić

U komšiskom derbiju Župa je dočekala ekipu Trstenik PPT. Gosti su već u 3. minutu mogli do gola posle katastrofalne greške golmana Markovića koji je u nameri da dribla igrača gostiju zapetljao se, ali gosti nisu iskoristili njegovu grešku. Po prilikama koje su se ređale domaćin je već u prvom poluvremenu mogao da vodi 3:0. Vojkan Lisinac nije iskoristio centaršut sa desne strane u 6. minutu, a isti igrač samo tri minuta kasnije na ubačenu loptu Blagojevića šutira a golman Nikolić izbacuje u korner.

Župa je povela u 24. minutu posle kornera Stepić je bio najviši u skoku i šalje loptu iza leđa golmana Nikolića. Pred sam kraj prvog poluvremena Stepić je postigao gol ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Nastavili su domaći fudbaleri da napadaju u drugom poluvremenu, Blagojević je u 49. minutu šutirao a Nikolić odlično intervenisao. I posle promašenih šansi  stiže kazna. U 54. minutu Miljković postiže gol za izjednačenje. Ponovo je mladi Stepić zapretio gostima ali i ovaj put je bio neprecizan šutirao je pored gola. Do kraja domaća ekipa je pala u igri imala nekoliko polu šansi ali na kraju gosti su postigli pobedonosni gol u 90. minutu. Miljković je bio strelac posle greške odbrane domaćina koji odlaze kući sa tri boda.

Župa- Trstenik PPT 1:2 (1:0)

Aleksandrovac-Stadion Župe. Gledalaca: 300. Sudija: Slobodan Mitrović (Vitina) 6,5. Strelci: Stepić u 24. minutu za Župu, Miljković u 54. i 90.  za Trstenik PPT. Žuti kartoni: Zdravić (Župa), Pecić, Đonić (Trstenik PPT). Igrač utakmice: Miljković.

Župa: Marković 6,5, Cvetić 7, Zdravić 6(Bašić 6,5), Stepić 7, Kovačević 6,5, Blagojević 7 (Aleksić 6,5), Voj.Lisinac 7,  Radović 6 (Vla.Lisinac 6,5), Ivanović 6, Ćirić 6,5 (Radovanović 6,5), Vuletić 7.
Trstenik PPT: Nikolić 7, Stojaković 6,5, Pančić 6, Batoćanin 6, Savić 7, Pecić 7, Grujić 7, Djonić 6,5 (Krstić-), Vasić 7, Miljković 7,5, Smiljković 6 (Marisavljević 6,5).