Nenad Kudrić dva u metu

Jedan od brojnih momenata pred golom Staropazovčana - foto: V. Jankov

Derbi drugog kola vojvođanskih srpskoligaša opravdao je očekivanja, na žalost, malogrojnih gledalaca. Vremensko osveženje prijalo je igračima i rastrčali su se po terenu. Gosti su prvi pripretili u 19. minutu, ali je šuteve, prvo Dašića, a onda i Milenkovića,golman Bečejaca Miljan Drinčić efektno odbranio. U 30. minutu parirao mu je čuvar mreže na drugoj strani Miloš Milinović, jer je odbranio šut sa bele tačke kapitena Bečejaca Tutnjevića. Pre toga je Mihajlović oborio u kaznenom prostoru Igora Kudrića. Na svu sreću, to nije ostavilo traga na mocima sa Tise. U dva navrata je Tomić asistirao, a Nenad Kudrić pogađao. Prvi put u 36. minutu udarcem iz ugla, a drugi put pravovremenim dodavanjem, a Nenad Kudrić se izborio za povoljnu poziciju i materijalizovao je.

Već na početku nastavka okršaja Bečejaca i Staropazovčana, tačnije u 50. minutu, kapiten gostiju Vujasin je nasrnuo na Dabižljevića isudija Neđo Mrđa mu je opravdano pokazao put u svlačionicu. To kao da je dodatnomotivisalo goste da atakuju ka golu domaćina i Pađen jeu 55. iz povoljne prilike snažno šutirao, a Drinčić još jedanput odrbranio. Bečejci su se u tom periodu igra orijentisali nakontranapade. U 69. minuti je Igor Kudrić prošao po levoj strani, a posle šuta lopta je izdmala prečku. Tri minuta kasnije Tomčić je spojio Popadića sa golom gostiju, ali je ovaj oklevao i šansa je otišla u nepovrat. Igrao se 79.minut, kada je viđena najlepša akcija na utakmici. Igor Kudrić je po ko zna koji put uspešno prošao po levoj strani i centrirao,Živanović je povratnom loptom uposlio Tomčića, a ovaj da dvadesetak metara plasirao u desni golmanog ugao za 3:0. I kada su svi očekivali kraj, posle još jednog udarca iz ugla loptu je prihvatio defanzivac Aleksandar Ćuk i smestio je u mrežu za konačnih 4:0.

OFK Bečej 1918 - Jedinstvo   4:0 (2:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 100. Sudija: Neđo Mrđa (Pančevo) 8. Strelci: N. Kudrić u 36. u 44, Tomčić u 79. i Ćuk u 90+1 minutu za OFK Bečej 1918. Žuti kartoni:N. Kudrić, Dabižljević (OFK Bečej 1918). Crveni karton: Vujasin u 50. minutu (Jedinstvo). IGRAČ UTAKMICE: Nenad Kudrić (OFK Bečej 1918)

OFK Bečej 1918: Drinčić 8, Džarić 7,Zeljković 7,5, Ćuk 7,5, Brkić 7, Tutnjević 7, Dabižljević 7 (od 62. Popadić -), Tomić 8 (od 83. Marković -), Derviši 6 (od 46. Tomčić 7,5), N. Kudrić 8 (od 77. Živanović -), I. Kudrić 7,5.

Jedinstvo: Milinović 7, Mihajlović 6 (od 46. Grujić 6), Vukašinović 6,Kožović 6, Matović 6, Živanović 6,5 (od 85. Filipović -), Šimun 6 (od 77 Grandov), Vujasin 5, Milenković 6, Pađen 6, Dašić 6,5 (od 72. Cvjetinović -).

Podunavac 1 : 2 Tekstilac
1. Maj Ruma 1 : 1 Dinamo 1945
Radnički (Zr) 0 : 0 OFK Bačka
Bečej 1918 4 : 0 Jedinstvo
Hajduk 1912 0 : 0 Omladinac
Borac (Š) 3 : 0 Stanišić