Torlak sa četiri gola ponizio Ušće

Na otvaranju nove sezone Srpske lige "Beograd", Ušće Novi Beograd dočekuje novajliju Torlak na stadionu FSB na Adi Ciganliji, koji će takođe svoje utakmice kao domaćin igrati na ovom terenu dok se ne završi renoviranje njihovog u Kumodražu.

Torlak je počeo iznenađujuće dobro, poveo je posle nepuna tri minuta igre. Hebilji je uposlio na vrhu šesnaesterca usamljenog Šarića, ovaj je zaobišao golmana domaćih Trajkovića i lagano loptu plasirao u prazan gol. Visok tempo igre je nastavljen, ređaju se napadi na obe strane terena, u 17. minutu je pripretio Ljubević udarcem sa desetak metara iskosa, lopta je završila na zaštitnoj ogradi iza gola Torlaka.

U 20. minutu velika šansa za goste, Šarić je uposlio Vukovića na penalu, ovaj šutira iz prve, već savladanog golmana je spasao Janićijević postavivši glavu na metar ispred gol linije. Minut kasnije preslikana situacija na drugoj strani, na asistenciju Novića sa 13-14 metara šutira po zemlji Panović, ovaj put ispred gol linije gostiju je Mitrović i nogom loptu izbacuje u polje.

Gosti dupliraju vođstvo u 35. minutu. Akciju je poveo Šarić, lepo uposlio na boku Vukovića, ovaj odigrao povratnu na 12 metara, natrčao je Jovanović i "pocepao" mrežu. Torlak na odmor odlazi s lepom prednošću.

Domaći igrač Govedarica u 48. minutu bespotrebno igra u svom kaznenom prostoru rukom, dobija drugi žuti karton i isključenje, a gosti penal. Siguran sa bele tačke je Šarić i to je već ogromnih tri razlike za momke iz Kumodraža, na početku nastavka.

Rastrčali su se gosti osokoljeni visokim vođstvom, plus brojčano jači, lepe akcije se nižu, a glavni začetnik svih je lucidna desetka Nemanja Vuković. Sjajnu priliku da poveća prednost Torlak ne koristi u 65. minutu, Jovanović sa 5-6 metara razdaljine gađa visoko iznad prečke. Jovanović i u 72. minutu ne koristi idealan pas Vukovića i sa 10 metara šutira pravo u domaćeg golmana. Trajković je i u 77. minutu spasao gol Ušća posle lepog udarca glavom Rakonjca. Tačku na utakmicu stavlja devetnaestogodišnji momak slavnog prezimena Šoškić u 3. minutu nadoknade, prosledivši loptu glavom u mrežu domaćih nakon udarca iz ugla koji je izveo Dabetić.

Novajlija u ligi je zasluženo odneo sva tri boda sa Ade prikazavši zavidnu igru, dok Ušće još mnogo toga mora da poradi na svom pristupu utakmici. Sledećeg vikenda Ušće ide u Obrenovac, dok Torlak dočekuje Prvu iskru iz Bariča.

UŠĆE NOVI BEOGRAD - TORLAK 0:4 (0:2)

STADION: SC FSB Ada Ciganlija. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Karanović Marko. POM.SUDIJE: Rajković Miloš i Rosić Nemanja. STRELCI: Šarić 3. i 50. (k.u.), Jovanović 35. i Šoškić 90+3.min (Torlak). ŽUTI KARTONI: Panović, Janićijević, Marković i Govedarica (Ušće NB), Rakonjac i Mitrović (Torlak). CRVENI KARTON: Govedarica 48.min. (drugi žuti) (Ušće NB).

UŠĆE NOVI BEOGRAD: Trajković, Zakoč, Atanasković, Janićijević, Marković, Vesić (Govedarica), Goranović, Panović (Aćimović), Nović (Milićević), Zečević (Lazić), Minić.

TORLAK: Pavlović, Jovanović, Rakonjac, Hebilji, Mitrović, Tošković (Avemarija), Malić (N.Stegnjaja), Knežević, Šarić (Dabetić), Vuković (Janković), Ljubević (Šoškić).

OFK Beograd 1 : 1 Budućnost
BASK TEK 3 : 2 BSK Borča
Sinđelić 2 : 1 Studentski grad
Borac 1 : 0 Jedinstvo
Zvezdara 3 : 0 Zemun
Teleoptik 3 : 1 Radnički (O)