Sloga i dalje neporažena ovog proleća

Sa utakmice Vojvodina - Sloga u Bačkom Gradištu (foto: V. Jankov)

Sloga ni u Bačkom Gradištu ovog proleća nije osetila gorčinu poraza. Rezultatom 3:2 savladali su, osteno desetkovanu, Vojvodinu, kojoj je ovo četvrti uzastopni poraz. Međutim, daleko više od poraza boli činjenica da na klupi nije bio trener Oto Barta, a od igrača su imali samo trojicu igrača, od kojih je jedan bio povređeni golman Babin. Pošto su već u 18. minutu morali da zamene povređenog Tatića, ušao je Vučur, a u poluvremenu je u svlačinici ostao Davor Jelić, umesto koga je ušao njegov prezimenjak Bratislav, od 50. minuta su igrali sa desetoricom, jer povređenog Ilića nije imao ko da zameni!?

Što se golova tiče, gosti se već u trećem minutu stigli do vođstva, jer je Čivčić snažnim šutem uneo mladog golmana Bošnjaka s loptom u mrežu. Izjednačio je Vučur u 29, pošto je upotrebljivu loptu u prazan prostor prosledio kraj golmana u suprotan ugao. U 34. minutu je Ilić iznenada sam izbio pred gol gostiju, ali je njegov šut golman Đokić odbranio.

Treći minut, ovog puta u nastavku, bio je koban za Gradištance, jer su gosti u 48. minutu došli do novog vođstva. Posle udarca iz ugla, Vukas je spretno glavom sproveo loptu iza leđa nemoćnog Bošnjaka. Kada je „rezervista“ Fuštar u 62. minutu realizovao dobru akciju gostiju i doveo svoj tim u vođstvo od 3:1, očekivalo se da će gomaći, imajući u vidu da su igrali sa desetoricom, doživeti katastrofu. Međutim, gosti kao da su bili zadovoljni, pa ih nije mnogo uzbudio ni efektan gol mladog Novakovića u 70. minutu, čime je postavljeno konačnih 2:3.

Vojvodina - Sloga  2:3  (1:1)

Bačko Gradište: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 100. Sudija: Ognjen Ždrnja (Novi Žednik). Strelci: Vučur u 29. i Novaković u 70. minutu za Vojvodinu, a Čivčić u 3,  Vukas u 48. i Fuštar u 62. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Pelengić (Vojvodina), a Petrović (Sloga).

Vojvodina: Bošnjak 6, Ilić 6, Rondović 6, Soldat 6, Tatić – (od 18. Vučur 6), D. Jelić 6,5 (od 46. B. Jelić 6,5), Dopuđ 6, Pelengić 6,5, Novaković 6,5, Prodanov 6,5, M. Jelić 6.

Sloga: Đokić 6 (od 46. Bunčić 6), Čivčić 7, Kemenj 6,5, Knežević 6,5, Lilić 6,5 (pd 57. Matić 6), Stevanović 6,5, Delija 6,5 (od 85. Laubenštajnh -), Petrović 7, Krmar 6 (od 46. Fuštar 7), Vukas 7, Rajčanji 7.

Senta 4 : 2 Krila Krajine
Stanišić 3 : 0 Bajša
Vojvodina (BG) 2 : 3 Sloga
OFK Mladost APA 3 : 0 Preporod
Tavankut 5 : 0 Njegoš
Bačka (P) 2 : 4 Hercegovac