Pet golova Timoka 1919 na oproštaju od prvoligaškog društva

Proslava pobede i oproštaj od Prve lige Srbije

U poslednjoj takmičarskoj utakmici u Prvoj ligi Srbije fudbaleri Timoka su se oprostili od svojih navijača sa pet golova u mreži gostiju iz Novog Sada. Derbi začelja nije imao rezultatski značaj jer su obe ekipe ispale iz lige. Podmlađeni gosti iz ekipe Kabela su nastupali sa osmoricom „bonus“ igrača u startnoj postavi. Zaječarci su prikazali dopadljivu i ofanzivnu igru a posebno u drugom poluvremenu je viđeno puno lepih akcija, driblinga, asistencija i golova.

Uvodnu inicijativu i veći posed lopte u prvom poluvremenu imali su Timokovci, dok se Kabel opredelio na više zatvoreniju taktiku i brze kontranapade, koje nisu urodile plodom. Lepo osmišljenu akciju domaći igrači su napravili u 13. minutu kada je Ivan Davidović sa deset metara oštro šutirao preko prečke. Tri minuta kasnije domaći su ponovo imali sjajnu priliku, ali je Nikola Žerjal na desetak metara od gola promašio ceo fudbal. U 30. minutu posle brze kontre Dragan Kokanović je sam izbio pred golmanom Nikolim Petrovićem, koji se smelo baca u noge i sprečava da se njegova mreža zatrese. Terensku inicijativu Timok je krunisao u golom u 41. minutu. Kapiten na današnjem meču u redovima zaječaraca Ivan Davidović je na 30 metara presekao akciju Kabela, potom je još bolje uposlio Nikiolu Tričkovića, koji preciznim udarcem sa 11 metara dovodi Zaječarce u vođstvo od 1:0.

Na 2:0 povisio je Lazar Nikolić u 54. minutu. Nikola Tričković, najbolji akter susreta, je od centra prošao pored cele odbrane gostiju i kada je došao blizu šesnaesterca dodao je Lazaru Nikoliću koji je pošao korak dva napred a potom raspalio po lopti i udvostručio prednost – 2:0. Treći pogodak delo je Ivana Davidovića, koji je posle solo prodora zatresao mrežu – 3:0. U 64. minutu Igor Pantić je natrčao na odbijenu loptu i sa 18 metara topovskim udarcem poslao je loptu u golmanov levi ugao – 4:0. U 75. minutu Andrej Đukić je sa ivice kaznenog prostora šutirao pored golmanove desne statine.

U poslednjih desetak minuta videlli smo na terenu šou šesnaestogodišnjeg Rastka Nikolića, dečaka koji je u jesenjem delu prvenstva u Prvoj ligi Srbije sakupljao lopte starijem bratu Ognjenu Nikoliću (19) dok ga trener Srđan Stojčevski nije prekomandovao u seniorski pogon. U 81. minutu mlađani Rastko Nikolić, novi biser Timoka i srpskog fudbala, u slalomu je prešao nekoliko odbrambenih igrača gostiju, potom je iskosa sa desne strane šutirao u prvu stativu, ali je golman Kabela krajnjim naporom zaustavio loptu. Tri minuta pre kraja susreta nova bravura na terenu talentovanog Rastka Nikolića. Oduzeo je loptu protivničkom igraču na 25 metara od gola, potom je napravio nekoliko koraka napred i sa nekih 18 metara, kao iskusan strelac, raspalio je svom snagom po lopti, koja je završila u mreži, za konačnih 5:0 za Timok 1919.

Na rastanku od navijača i oproštaja od Prve lige zaječarci su protiv Kabela proslavili ubedljivu pobedu i potvrdili da im je mesto u Prvoj ligi.

TIMOK 1919 – KABEL 5:0 (1:0)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca: 200. Sudija: Jelena Cvetković (Leskovac), pomoćnici: Aleksandar Marjanović (Despotovac) i Ivan Blagojević (Paraćin). Strelci: Nikola Tričković u 41, Lazar Nikolić u 54, Ivan Davidović u 60, Igor Pantić u 64 i Rastko Nikolić u 87. minutu (Timok 1919). Žuti karton: Miljković (Timok 1919).

TIMOK 1919: N. Petrović, Subotić, Lazar Nikolić (Rastko Nikolić), Simonović, Trimanović (Maduba), Tričković (Đukić), Anđelović, Žerjal, Davidović, Radosavljević (Pantić), Miljković (Kvok Enson).
KABEL: Đokanović, Stojanović, Kokanović, Nijemčević (Belić), Kačavenda, Radić (Marić), Pavlica (Huang), Lučić, Ivelja, Radojičić (Radmilović), Pius Obuya

Mačva 1 : 1 RFK Grafičar
Zlatibor 2 : 1 OFK Bačka
Budućnost 2 : 1 Rad
Timok 1919 5 : 0 Kabel