Srpskoligaš sa Tise se pobedom vratio na drugu poziciju

Golman Kikinđana Savkov interveniše ispred dvostrukog strelca Šormaza  - foto: V. Jankov

Momci sa Tise uknjižili su vrednu pobedu protiv Kikinđana, ali su, posle vođstva od 3:0, strepeli za ishod. Nisu gosti bili toliko opasni, koliko su domaći propustili svoje prilike, a u odbrani bili nonšalantni i na semaforu je bilo 3:2. Ali pođimo redom.

Bečejci su od samog početka zaigrali agresivno i to je urodilo plodom. Već u 14. minutu došlo je do promene rezultata. Kudrić je pravovremeno i tačno proigrao Popadića, koji je materijalizovao dobru akciju za 1:0. Kudrić se i u 28. minutu istakao dobrim prodorom po desnoj srani i u pravo vreme je uputio precizni centaršut, a sve je pratio Šormaz i kod prve stative bio spretniji od golmana Savkova i smestio loptu u mrežu za 2:0. Dva minuta kasnije došlo je do prekida, jer je zvanični predstavnik kluba Jevto Jarčević prigovorio i javnoje opomenut, a pošto je nastavio sa nesportskim ponašanjem sudija Bečenović gaje poslao na tribine.

Nastavak je počeo po želji Bečejaca. Ponovo je Kudrić, po treći put, asistirao, a Šormaz postigao svoj drugi gol na utakmici. Da je Tomić u 65. i 67. minutu svoje šanse realizovao, pitanje je kako bi se Kikinđani proveli na gostovanju u Bačkoj. A kako nije, kazna je stigla. „Rezetvista“ Morović je za samo četiri minuta, u 68. i 72, postigao dva gola i ishod doveo u neizvesnost. Na sreću Bečejaca, u 79. minutu postavljen je konačan ishod. Tomić je prošao po desnoj strani u ubacio pred gol, Kudrić šutirao u suprotan ugao, gde se našao Radovanović i izbio glavom sa gol linije, a odbijenu loptu prihvatio Brkić i poslao u mrežu za konačnih 4:2.

OFK Bečej 1918 - OFK Kikinda  4:2 (2:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca 100. Strelci: Popadić u 14, Šormaz u 28. i 47, Brkić u 79. minutu za OFK Bečej 1918, a Morović u 68. i 72. minutu za OFK Kikindu, Žuti kartoni: Ćuk (OFK Bečej 1918), Feancuski, Reljić (OFK Kikinda). Crveni karton:predstavnik OFK Kikinde Jarčević u 30. minutu. Igrač utakmice: Stefan Šormaz (OFK Bečej 1918).

OFK Bečej 1918: Milovanov 7, Ćuk 7, Vorgučin 7, Zeljković 7 (od 86. Tatić -), Preradov 7, Tutnjević 7, Tomić 7, Žeravica 7( od 70 Milin -), Kudrić 8 (od 86 Kuvekalović -), Šormaz 8, Popadić 7,5 (od56 Vinović 7).

OFK Kikinda: Savkov 6, Stepančev 6,5, Terzin 6 (od 78 Aćimović -), Reljić 6, Stevanović 6 (od 85 Francuski -), Zeljković 6, Nikolić 5,5 (od 60. Morović 7), Mastilo, Šare 5,5 (od 60. Ivanović 6), Rafael 6,5, Radovanović 6,5.

OFK Bečej 1918 4 : 2 OFK Kikinda
Borac (S) 3 : 1 Hajduk 1912
Jedinstvo (SP) 2 : 1 Omladinac
Borac (Š) 0 : 0 1. Maj Ruma
OFK Stari Grad 3 : 1 Radnički 1912
Dinamo 1945 3 : 2 Tekstilac