Kamenorezac izvojevao važnu pobedu na svom terenu u Dublju

Detalj sa meča u Dublju: Kamenorezac 76 - Vinogradar (foto: D.Ivanovića)

Po kišovitom, vetrovitom i hladnom vremenu na igralištu u Dublju, zanimljiv i obostrano važan susret odigrali su domaći Kamenorezac 76 i gostujuća ekipa Vinogradar iz Riljca. Bilo je ovo 21. prvenstveno kolo Druge Rasinske okružne lige. Uprkos lošem vremenu igrači oba tima su na terenu dali sve od sebe, bilo je šansi a pred sam kraj prvog poluvremena domaći su prokockali dosuđeni penal, koji nije uspeo da realizuje Nikola Pecić.

U nastavku utakmice gotovo ista igra, otvorena i borbena. Odbrana domaćih je ovoga puta dobro funkcionisala, golman Vladimir Petrović je odbranio tri jaka udarca i sačuvao svoju mrežu. Bekovi su isto tako bili sigurni, kao i half linija sa Nemanjom Erićem i Draganom Župcem. U napadu su Nikola Pecić i Darko Blagojević delili lopte centarforu Slavku Srejiću i brzonogom krilu Đorđu Andrijaševiću. U jednoj lepoj akciji Blagojević je asistirao Eriću i ovaj je postigao vodeći pogodak za ekipu Kamenorezca 76 u 51. minutu. Gosti su pokušavali više puta da iznenade domaće ali nisu ideje dobro realizovali. U 69. minutu lepa akcija domaćih. Na sceni centarfor Slavko Srejić fintom vara protivničkog igrača a zatim i golmana, iskosa sa leve strane šutira prema golu, lopta udara gostujućeg igrača i ulazi u mrežu, tako je Kamenorezac poveo sa 2:0 i uspeo ovaj važan rezultat da sačuva do kraja meča.

Beležimo i dobro suđenje glavnog sudije Slaviše Jakovljevića i njegovih pomoćnika Miljkovića i Veličkovića. Dužnost delegata profesionalno je obavio Slobodan Obradović. U narednom 22. prvenstvenom kolu Dubljani gostuju u Varvarinu kod istoimene ekipe, dok Riljčani dočekuju ekipu Poljoprivrednik iz Počekovine na svom terenu. Kamenorezac posle ove pobede zauzima  9. mesto sa 25 bodova, dok je Vinogradar i dalje na trećem mestu sa 44 boda.

Velika Drenova 2 : 1 Župski biseri
Borac 2 : 0 Stari Trstenik
Polet 57 3 : 2 Garevina
Poljoprivrednik 1 : 0 Mladost
Kamenorezac 76 2 : 0 Vinogradar
Omladinac 3 : 1 Varvarin
Jezero 2017 0 : 0 14. Oktobar
Ribnik 2 : 3 Donji Kopaonik