13.03.2022 SPD Radnički Kragujevac

Trijumf Radničkog u Novu Sadu za kraj ligaškog dela Super lige

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički Kragujevac

U poslednjem kolu Super lige Srbije, vaterpolisti Radničkog slavili su protiv Vojvodine, u Novom Sadu, rezultatom 12:8. Kragujevčane je umesto „pocrvenelog“ trenera Uroša Stevanovića na ovoj utakmici predvodio Dragan Kozomora, a šansu među stativama od starta je dobio treći golman Filip Milutinović, koji je odlično odradio posao.

Na prvi pogodak čekalo se čak šest i po minuta, kada je Nikita Krug postigao pogodak, a već u sledećem napadu Radničkog u strelce se upisao i Nebojša Toholj (2:0). Oko te razlike se i vrteo rezultat u većem delu meča, a domaćin je do jedinog izjednačenja na utakmici došao preko Rogača, dva minuta pre poluvremena (3:3). Međutim, Šumadinci su i tada ekspresno odgovorili, preko Pljevančića i Vrlića i na odmor otišli sa dva gola „viška“ – 5:3.

Sličan tempo zadržao se sve do poslednje deonice, kada su Kragujevčani ubacili u „višu brzinu“ i sa četiri vezana pogotka otklonili sve dileme oko pobednika (11:5). Novosađani su do kraja uspeli samo da koliko-toliko ublaže poraz.

Čak desetorica igrača Radničkog upisala su se u strelce, a samo su Nikola Lukić i Nebojša Toholj postigli po dva gola, koliko i Nikola Bogdanović i Dragoljub Rogač na drugoj strani.

Vaterpolisti Radničkog trenutno zauzimaju drugo mesto na tabeli sa tri boda više od Partizana, koji derbi sa Crvenom zvezdom igra u sredu. Ukoliko „crno-beli“ ne pobede, Radnički će sa druge pozicije u plej-of, u suprotnom biće treći.

Vojvodina – Radnički 8:12 (1:3, 2:2, 2:2, 3:5)

NOVI SAD – Bazen: „Slana Bara“. Sudije: Raković i Jovančević.

VOJVODINA: Pajković, Marić, Bogdanović 2, Bursać 1, Brešćanski 1, Biočanin, Prekogačić, Radovanlija, Rogač 2, Radanović 1, Nikolov 1, Mitrović, Popadić, Vujković. Trener: Bajin.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević 1, Janković 1, Ćuk 1, Krug 1, Ukropina, Pljevančić 1, Toholj 2, Panić 1, Lukić 2, Vrlić 1, Milutinović, Radulović 1. Trener: Kozomora.

Vojvodina 8 : 12 SPD Radnički
Partizan 12 : 10 BVK Crvena zvezda
Šabac 7 : 16 Novi Beograd