Derbi vojvođanskog "Istoka" bez pobednika

Derbi Vojvođanske lige "Istok" opravdao je očekivanja, prava borba viđena je na terenu, a domaće tribine bile prepune gledalaca i navijača. Omladinac iz Botoša iako oslabljen odigrao je nerešeno 1:1 protiv jesenjeg prvaka ekipe Jedinstva iz Banatskog Karađorđeva.

Poveli su gosti odmah na početku utakmice, u petom minutu, kada je Radišić izveo Slobodan udarac, a na loptu natrčao Matić i postigao gol za 1:0. Zapretili su domaći u 8. munutu, ali je na sreću golmana Magde, Novković loptu poslao pored stative.

U 10. minutu utakmice, nakon starta Tatića, Jović je napustio teren i umesto njega u igru je ušao mladi Đukanović. Nakon starta Anovića nad Novkovićem glavni sudija Domazetoski svira faul, slobodan udarac izvodi Brkić i nakon gužve u šesnaestercu na loptu natrčava Novković i na radost domaće publike pogađa za 1:1. Zapretili su gosti u 40. minutu preko Matića, koji je loptu poveo po levoj strani iskosa, izašao sam pred golmana, ali nakon udarca lopta je završila tik pored stative Miškova.

Odmah na početku drugog poluvremena u 48. minutu Matić sa sredine kaznenog prostora ulazi ka unutra i na odbijenu loptu precizno šutira ali  pogađa stativu. Prvu priliku u drugom poluvremenu imali su domaćini, kada je Golijanin u 59.minutu asistirao za Novkovića koji sa 20.metara upućuje šut, ali iznad prečke golmana Magde.

Pune tribine

U 80. minutu meča Kujundžić prolazi sa leve strane, zalama ka golu, precizno šutira, ali odlični Miškov brani. Zadnju priliku na meču imali su domaći, kada je Brkić, u 88. minutu nakon odličnog centrašuta, pronašao Radulovića, koji glavom precizno šutira, ali Magda spektakularno interveniše, sprečava siguran pogodak i rezultat ostaje nepromenjen 1:1 u derbiju Istoka".

Omladinac FAM - Jedinstvo (BK) 1:1

OMLADINAC FAM: Miškov, Radulović, Delić, Tanjga, Stošić, Kuburović, Novković, Golijanin, Kvrgić. Jovin i Brkić. Zamenici igrača: Matković, Đukanović, Sarić, SRemac i Spalević.

JEDINSTVO: Magda, Bajat, Zemunski, Korać, Kovačević, Radišić, Kujundžić, Zekanović, Tatić, Anović i Matić. Zamenici igrača: Tomić, Dapčević, Stankov, Draganić, Vujović i Ninić.

Vojvodina 1928 1 : 2 Borac
Mladost 1 : 1 Proleter
Naftagas 2 : 1 Polet
Begej 2 : 0 Crvena zvezda (RS)
Sloboda 0 : 0 Kozara