06.03.2022 SPD Radnički Kragujevac

Trijumf Radničkog nad Šapcem za kraj regularnog dela

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički Kragujevac

U poslednjoj utakmici ligaškog dela Regionalne lige, vaterpolisti Radničkog savladali su ekipu Šapca, rezultatom 11:10. U kragujevačkoj ekipi nije bilo Miloša Ćuka i prvog golmana Lazara Dobožanova, a njihova mesta u sastavu zauzeli su Uglješa Panić i Filip Milutinović. To nije mnogo poremetilo izabranike Uroša Stevanovića, jer je drugi golman Stefan Todorovski bio na visini zadatka.

Kragujevčani su sve vreme držali konce igre u svojim rukama, a pred poluvreme su se odvojili na tri gola (5:2).

Ipak, Šapčani su sredinom treće četvrtine izjednačili (5:5), a nakon što se Radnički odvojio na „plus dva“ ponovo su došli do egala i minut i po pre kraja deonice (7:7). Odmah su se Kragujevčani vratili u vođstvo preko Vrlića i postarali se za novo vođstvo – 8:7.

Šumadinci nisu želeli da uđu u neizvesnu završnicu, pa su već na startu poslednje četvrtine vezali tri gola (11:7). Međutim, ni gosti se nisu predavali pa je do drame došlo. Šulc je realizovao peterac 48 sekundi (11:10), posle čega su imali i napad za izjednačenje i opstanak u eliti, ali je Todorovski zaustavio šut Markovića.

Najefikasniji bio je kapiten Filip Janković sa tri gola, a pratili su ga Nikola Lukić i Josip Vrlić sa po dva. Na drugoj strani tri pogotka postigao je Marko Tubić, a po dva Nikola Marković, Kristijan Šulc i Savo Ćetković.

Radnički je ligaški deo sezone završio na četvrtom mestu pa će se u polufinalnoj utakmici finalnog turnira sastati sa prvoplasiranom ekipom Novog Beograda, koja je i domaćin turnira, dok drugi polufinalni par čine Jug – Jadran Split. Zanimljivo da Kragujevčani nisu poraženi ni od jednog učesnika finalnog turnira. Savladali su Novi Beograd (11:10) i Jug (12:10), dok su sa Jadranom u Splitu odigrali nerešeno (14:14). Ispostavilo se da su ih boljeg plasmana, pa možda čak i domaćinstva finalnog turnira, koštali nerešeni rezultati sa Primorcem i Jadranom iz Herceg Novog, kao i poraz od Partizana.

Iz lige je ispala poslednjeplasirana Budva, dok će Mornar i Šabac u baraž sa Primorjem iz Rijeke i Valisom iz Valjeva.

Radnički – Šabac 11:10 (2:1, 3:1, 3:5, 3:3)

KRAGUJEVAC – Zatvoreni bazen SPD „Radnički. Sudije: Stanko Ivanovski (Herceg Novi) i Veselin Mišković (Kotor).

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević, Janković 3, Ćuk, Krug 1, Ukropina 1, Pljevančić 1, Toholj, Miličić, Lukić 2, Vrlić 2, Todorovski, Radulović 1. Trener: Uroš Stevanović.

ŠABAC: Filipović, Vogel, Marković 2, Repanović 1, Kopcev, Maraš, Mitrović, Žeželj, Tubić 3, Šulc 2, Stanić, Tonković, Vukadinović, Ćetković 2. Trener: Ličanin.

Budva 7 : 12 BVK Crvena zvezda
Jadran ST 13 : 5 HAVK Mladost
Mornar BS 7 : 19 Novi Beograd
Primorac 10 : 13 Partizan
Solaris 10 : 14 Jug AO
SPD Radnički 11 : 10 Šabac