Pobeda Crvene zvezde u derbiju kola u Železniku

Detalj sa meča - mojacrvenazvezda.net

Košarkaši Crvene zvezde mts pobedili su ekipu FMP 98:74 (20:18,24:19,26:16, 28:21).kao gosti rezultatom i tako zabeležili 12. pobedu u regionalnom takmičenju uz samo jedan poraz.

Najefikasniji u ekipi crveno-belih bio je Nikola Ivanović sa 18 poena, pratio ga je Maik Cirbes sa 12 poena.

Crveno-bele je u dvorani „FMP Arena“ dočekao tim koji je trenutno drugoplasiran na tabeli i predstavlja najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg toga lige, što je i dokazao prikazanim u derbiju 13.kola.

Nakon izjednačene prve deonice, u kojoj su crveno-beli poveli 5-0, pa dozvolili rivalu seriju 9:0, i nakon prvog tajm auta našeg tima, videli smo rezultatsku klackalicu do kraja prve deonice, a sredinom druge košarkaši Crvene zvezde su nakon trojke Kalinića i penala Markovića počeli da stiču prednost (28:21) koju su praktično održali do kraja prvog poluvremena (37:44), a onda postepeno počeli da je uvećavaju u trećoj četvrtini preko Ivanovića, Holinsa i Lazarevića nakon čijeg zakucavanja je Crvena zvezda povela 65:43 u 28.minutu, a posle 30 minuta bilo je 70:53 (Ivanović 12, Marković 10, Lazarević 9…)

Poslednju deonicu domaćin je otvorio serijom 4:0, koju su prekinuli Mitrović dvojkom i Ivanović trojkom, a nakon toga glavnu ulogu u napadu preuzeo je Vajt, pa je trener domaćin nakon 2+1 Amerikanca koji polako hvata zalet nakon duge pauze zbog povrede, trener domaćih Stefanović zatražio tajm aut pri rezultatu 80:59 u 35.minutu utakmice.

Do kraja meča u prepunoj dvorani „FMP Arena“ (preko 2500 gledalaca) crveno-beli su održali prednost i stigli do novih bodova.

KK Crvena zvezda mts: Lazarević 9, Volters 9, Mitrović 10, Lazić 5, Kalinić 3, Holins 6,Simonović 8, Ivanović 18, Marković 10, Vajt 8, Kuzmić 0, Cirbes 12.

Crveno-beli su ovaj meč igrali bez Ognjena Dobrića i Dejana Davidovca.

Nakon utakmice u Železniku, crveno-bele očekuje još jedan takmičarski meč do kraja kalendarske godine, a to je duel sa Zenitom u hali „Aleksandar Nikolić“ koja je na programu u četvrtak od 19 časova.