Ivanić doneo Zvezdi evropsko proleće

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Ludogorec u petom kolu Lige Evrope. Zvezda je slavila sa 1-0 te je osigurala evropsko proljeće.

U prvom poluvremenu i jedni i drugi su bili oprezni. Probali su gosti preko Gonsalveša ali je Borjan odlično reagovao. Potom je prijetila i Zvezda a najviše u završnici poluvremena. Prvo je pokušao i Kanga a potom i Mirko Ivanić.

U 57. minuti, Zvezda je povela sa 1-0. Strijelac gola bio je Mirko Ivanić. Zvezda je nastavila sa dobrom igrom i nakon gola. Pokušavali su Kanga i Ivanić ali nije bilo promjene rezultata. U završnici je sjajnu šansu imao mladi Lazetić ali nije pogodio.

U drugom susretu ove grupe, Mitjiland je savladao ekipu Brage sa 3-2. Zvezda je sada prva u grupi sa deset bodova, Braga ima devet a Mitjiland osam.

Zvezda u poslednjem kolu gostuje kod Brage. U slučaju boda, Zvezda nastavlja takmičenje u Ligi Evrope na proljeće a sa pobjedom je sigurno prva. Uz poraz i pobjedu Mitjilanda u Bugarskoj, Zvezda bi na proljeće igrala Ligu konferencije.

Midtjylland 3 : 2 Sporting Braga
Crvena zvezda 1 : 0 Ludogorets