Moravički okrug: Ovčar - Jedinstvo (GG) 2:1

U 4.kolu lige moravičkog okruga,u Markovici je odigran duel između Ovčara i gostiju iz Gornje Gorevnice,ekipe Jedinstva.U borbenom i rezultatski interesantnom meču,bolje su se snašli domaći i trijumfom rezultatom 2-1 došli do devetog prvenstvenog boda nakon četiri odigrana susreta u dosadašnjem toku prvenstva.Mora se napomenuti da je duel odigran po izuzetno teškom i tvrdom terenu,koji je onemogućavao kvalitetniju pas igru.Prvu šansu,imali su domaći u 10.minutu preko Nešovanovića,čiji je udarac iz slobodnog udarca zaustavio,odlični Pejović.Deset minuta kasnije,gosti su izveli brz kontranapad preko Lazovića ali je napadač gostiju šutirao pored gola,sa ivice kaznenog prostora.Polovinom prvog dela Ovčar dolazi do prednosti.Dobro je po levoj strani prošao Zlatić,uputio idealan centaršut na peterac,gde je na pravom mestu bio Simićević i udarcem glavom pogodio mrežu.Posle gola,pokušali su gosti da uspostave ravnotežu na terenu,sve češće ubacujući upotrebljive lopte pred gol Ostojića.Upornost im se isplatila u 43.minutu.Prizeman slobodan udarac,sa dvadesetak metara,iskosa sa desne strane,izveo je Šekarić,lopta je prošla kroz šumu nogu i odsela u donjem desnom uglu domaćeg gola.Golman Ostojić nije mogao da reaguje,jer je bio zaklonjen velikim brojem igrača ispred sebe.Na odmor se otišlo rezultatom 1-1,pa je drugih 45 minuta dalo odgovor,kada je u pitanju pobednik meča.I drugi deo utakmice otvorio je Nešovanović pokušajem sa distance,no mreža Jedinstva ostaje netaknuta.Velika radost domaćih navijača usledila je u 56.minutu.Odličan prodor,raspoloženog Zlatića,po levoj strani,ispratio je Simeunović na drugoj stativi i sa peterca,nogom,poslao loptu iza leđa Pejovića,za novo vođstvo Ovčara.Deset minuta kasnije,igrači Jedinstva ne koriste priliku iz kategorije stopostotnih.Kontranapad je započeo brzonogi Gavrilović,ušao u kazneni prostor i prosledio loptu na drugu stativu,gde je neometan bio Šekarić,koji je trebao samo da je plasira u nebranjenu mrežu.Međutim,u odsudnom momentu lopta je nezgodno odskočila i prevarila „desetku“ gostiju,pa je rezultat ostao nepromenjen.Uzvratili su fudbaleri iz Markovice preko Zlatića u 73.,odnosno 76.minutu ali je udarce veziste domaćih zaustavio sigurni Pejović.Do kraja meča,pokušali su gosti u par navrata,dubinskim loptama da dođu do izgledne situacije za gol ali takvi napadi nisu dali rezultata,najviše zahvaljujući pravovremenim skokovima štopera Ovčara Mitrovića i Matijaševića,koji su neutralisali većinu akcija.Veoma važnom pobedom ekipa iz Markovice,napravila je dobru uvertiru pred naredne duele i istakla kandidaturu za gornji deo prvenstvene tabele.

Vujan 0 : 4 Jedinstvo (K)
Donja Vrbava 3 : 4 Mladost
Miokovci 2 : 2 Brezak
Kotraža Franc Komerc 8 : 1 Lunjevica
Jedinstvo (GG) 0 : 1 FK Rudar Bresnica 1927
Slatina 4 : 5 Spartak
Morava 3 : 3 Napredak
Ovčar 2 : 1 Dragačevo