Trstenik PPT slavio u duelu sa komšijama iz Pejovca

Komšijski duel Trstenik PPT - Gradina iz Pejovca (foto: Dragan Ivanović)

Na stadionu kraj Morave odigrana je utakmica u okviru 13. prvenstvenog kola Zone "Zapad" između ekipa Trstenik PPT i Gradine. Bio je to zanimljiv komšijski duel gde jedni druge odlično poznaju. Slavila je ekipa Trstenika PPT rezultatom 1:0.

Tokom celog susreta igralo se otvoreno, sa dosta duela i bez puno prilika za pogodak. U prvom poluvremenu dve-tri šanse imali su jedni i drugi, ali su bili neefikasni pa je prvi deo završen nerešeno bez golova.

U nastavku su fudbaleri Trstenika PPT krenuli ofanzivnije i iskusni golgeter i najbolji pojedinac na ovom susretu Vladimir Vukadinović, uspeo je da savlada golmana komšija i tako svom timu obezbedi pobedu i tri dragocena boda. Fudbaleri Gradine imali su priliku da izjednače rezultat ali ni jedan od tri dosuđena slobodna udarca nisu realizovali. Interensantno je da su u ovoj utakmici jedan protiv drugog igrali braća Vasić, Predrag u FK Gradina a Nenad u FK Trstenik PPT, koji se povredio i nije mogao da nastavi igru.

Iako minimalnim rezultatom trsteničani su uknjižili tri boda i sada su trenutno na trećem mestu tabele sa 25 bodova. Gradina je i dalje poslednja na tabeli sa samo 4 boda i teško će se izvući i krenuti ka sredini tabele. U narednom 14. kolu Trstenik PPT gostuje u Despotovcu kod ekipe Sloge, biće teško ali se uprava i igrači nadaju povpljnom ishodu. Fudbaleri Gradine gostuju u Aleksandrovcu kod ekipe Župa i kako su nam rekli boriće se da izvuku povoljan rezultat.