Bečejci u nadoknadi vremena savladali Pančevce

Osmeh na licima Bečejaca posle pobede protiv Pančevaca - foto: V. Jankov

Po ko zna koji put se pokazalo da Bečejci teško prolaze sa "davljenicima". Zatvorena varijanta gostiju sputava momke sa Tise da razviju igru, ali ovoga puta su, ipak, u nadoknadi vremena uspeli da postignu gol i vrate se na lidersku poziciju. Kad su svi već digli ruke od pobede, Tomić je izvanredno izveo udarac iz ugla, a Čedomir Tomčić iskoristio svoju visinu, najviše skočio i glavom poslao loptu kraj nemoćnog Andžića u mrežu za 2:1 i tri dragocena boda. Nastalo je neopisivo slavlje domaćina, koje se nastavilo i posle utakmice, pošto su saznali dasu Vrščani igrali nerešeno 1:1 u Kikindi, što im je omogućilo da imaju dva boda više.

Iako je bilo sunčano po podne, vetar je u dobroj meri kvario let lopte, pa pasovi nisu bili precizni, a u 13. minutu je pomogao Šimunu pri šutu sa dvadesetak metara da uzdrma prečku. Čekalo se do 30. minuta na novo uzbuđenje. Žeravica je presekao napad gostiju na sredini terena, uposlio Tomčića, koji pronalazi Dražića, ali je golman Andžić istrčao i sačuvao svoju mrežu. Sedam minuta kasnike Čučak je prošao po desnoj strani i šutirao, ali se Barjaktarov nije dao iznenaditi. I kad su se svi pomirili da će se na odmor otići bez pogotka, u 40. minutu je Dražić umakao pratiocu i poslao upotrebljivu loptu pred gol gostiju, gde se, okružen trojicom igrača, najbolje snašao prvi „snajperista“ lige Miloš Savanović i   sa dva metra je ugurao loptu u mrežu.

I u nastavku su gosti prvi pripretili. Štoper Marko Petrović je proigrao Marjana Milinkovića, a ovaj pobegao čuvarima i ondaopalio po lopti, koja je završila putanju iza leđa Barjaktarova. To kao da je dodanto motivisalo Pančevce, pa se jedno vreme igralo na polovini domaćina, koji su iz kontrenapada vrebali svoju šansu. U 70. minutu je Tomić šutirao sa dvadesetak metara, od bloka se lopta odbila i kod druge stative je stigao Jelenković, ali je njegov šut odbranio Andžić. Dva minuta kasnije Krajinović, koji je u poluvremenu zamenio Savanovića zbog povrede leđa, oprobao je šut, ali je Andžić odbranio, a nikoga nije bilo da prihvati „otpadak“. Finiš utakmice je pripao Bečejcima, koji su siloviti atakovali, ali bez prave prilike sve do nadoknade vremena i napred opisanog momenta, koji je rešio pitanje pobednika.

OFK Bečej 1918 - Dinamo 1945 2:1 (1:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 100. Sudija: Nebojša Zeljković (Crvenka) 8. Strelci: Savanović u 40. i Tomčić u 90+4 za OFK Bečej 1918, a Milinković u 57. minutu za Dinamo 1945. Žuti kartoni: Milin, Mastilo, Žeravica i Jelenkoić (OFK Bečej 1918), a A. Pavlović, Kolocka, M. Petrović, Bučak, Bačanin, Čikić i Nićiforović (Dinamo 1945). Igrač utakmice: Čedomor Tomčić (OFK Bečej 1918)

OFK Bečej: Barjaktarov 7, Milin 6,5 (od 85. Terzin -), Vorgučin 7, Jelenković 7, Stojanović 6,5 (od 46. Brkić 6,5), Mastilo 7, Žeravica7, Tomić 7, Dražić 7 (od 60. Šormaz 6), Savanović 7 (od 46. Krajinović 6,5), Tomčić 7,5.

Dinamo 1945: Andžić 7, Kolocka 6,5, Blažić 6,5, M. Petrović 6,5, Marković 6,5 (od 60. Bačanin 6), Šimun 6,5, Pavlović 6,5, Janković 6,5, Milinković 7 (od 80. A. Petrović -), Čučak 6,5, Badžak 6 (od 60. Minić 6).

OFK Bečej 1918 2 : 1 Dinamo 1945
OFK Stari Grad 5 : 1 Tisa
Borac (Š) 1 : 1 Radnički (Zr)
Jedinstvo (SP) 1 : 1 OFK Vršac
Borac (S) 1 : 1 Feniks 1995
OFK Kikinda 1 : 1 Tekstilac