Katić silan kraj Ibra

Detalj sa utakmice košarkaša Sloge

Duel starih znanaca i rivala bio je od velikog značaja. Sloga je htela da upiše još jednu pobedu u drugom vezanom meču pred svojim navijačima, a Radnički da dođe do drugog trijumfa u sezoni. U prvih deset minuta gledali smo rovosku borbu, vrlo izjednačen meč u kome su gosti imali vođstvo 12-9 posle poena Raičevića, a Sloga vratila serijom 6-0. Do kraja ovog dela meča Sloga je uspela da sačuva dva poena prednosti koju je doneo Matović sa linije penala. Prvu četvrinu obeležio je košarkaš Sloge Đorđe Simeunović sa osam poena. Na početku druge četvrtine, Radnički je sa dve trojke Nedeljkovića i Ilića došao do prve opipljive prednosti 24-18 i to je nateralo startega domaćih Marka Dimitrijevića da zatraži predah. Posle nekoliko grešaka na obe strane usledilo je pet vezanih poena Sloge i sada su tajm aut tražili Ivica Vukotić i njegovi saradnici. Razigrao se tada veteran Raško Katić, brzo je postao prvi igrač sa dvocifrenim poen učinkom i doneo Radničkom novo vođstvo od šest poena prednosti, 33-27. Posle trojke Raičevića imali su gosti i devet poena prednosti, ali je Sloga smanjila tu razliku na tri poena zahvaljujući trojci Karapandžića sa zvukom sirene.

Furiozno su počeli drugo poluvreme Kragujevčani, serijom 7-0 ponovo su stekli devet poena prednosti 45-36, a Sloga je delovala početnički, bez ideje u napadu, sa poroznom odbranom. Ubrzo je Dumić trojkom doneo i prvu dvocifrenu prednost Radničkom 51-39. Tada su puleni Marka Dimitrijevića, uz podršku sa tribina, zaigrali agresivnije, Karapandžić i Simeunović su pogodili trojke. Uspela je Sloga da priđe na pet poena zaostatka, ali je sa zvukom sirene Dumić postigao koš i posle treće deonice Radnički je vodio 59-52. Mnogo toga se dešavalo u prvih pet minuta poslednje četvrtine. Bilo je grešaka na obe strane, nekoliko intervencija zapisničkog stola, isključenje Stamenića, ali Sloga je podigla nivo igre i probudio se Filip Samojlović. Serijom poena doneo je Slogi vođstvo 70-68. Ubrzo su zbog pet penala igru napustili Simenunović kod Sloge i Dumić kod Radničkog, ali je Katić uzeo stvari u svoje ruke i sa par poena posle ničijih lopti vratio svom timu vođstvo 75-72. Posle poena Đerasimovića i izgubljene lopte Baraća, tačku na pobedu gostiju stavio je Ilić trojkom, 80-72. Iako je imalo da se igra još 62 sekunde, bilo je jasno da od preokreta nema ništa. Pobedu Radničkog potvrdio je fenomenalni Raško Katić za konačnih 87-81.

SLOGA – RADNIČKI 81 - 87 (18-16, 17-22, 17-21, 29-28)

Nova hala sportova u Kraljevu. Gledalaca: 500 Sudije: Prpa (Beograd), Sedlar (Novi Sad) i Krstić (Aleksinac)

SLOGA: Kostić 5, Petrović, Matović 5 (8 sk), Spasojević, Barać 8, Pajović 6 (6 sk), Beloica, Vujović, Simeunović 16 (8 sk, 5 as), Karapandžić 13, Stamenić 10, Samojlović 18

RADNIČKI: Ilić 10 (6 sk), Dumić 11 (5 as), Đerasimović 8, Nedeljković 15, Tomašević, Sretenović, Katić 23 (6 sk), Mitrović 2, Raičević 12, Dautović 2, Stanković 2, Stanojević 7 (5 sk)

Kolubara LA 2003 86 : 83 Dunav
Zlatibor 71 : 87 Sloboda
Metalac 85 : 74 Vršac
Slodes SoccerBet 81 : 69 Tamiš
OKK Novi Pazar 78 : 84 Dynamic VIP PAY
Zdravlje Leskovac 57 : 60 Vojvodina