12.10.2021 zlatiborpress.rs

Velika pobeda Zlatibora u uzbudljivom otvaranju ABA2 lige

Detalj sa meča - foto: zlatiborpress.rs

Košarkaši Zlatibora pobedili su Vojvodinu sa 79:74 u prvom kolu ABA2 lige na turniru u dvorani Turističko rekreativnog kompleksa Zlatibor u veoma uzbudljivom meču koji su oba tima odigrala u naletima. Čajetinski tim je u poslednjih sedam minuta pružio pravu napadačku rapsodiju u kojoj su prednjačili Amerikanac Lakuinton Ros koji je sa 31 poenom bio najefikasniji, kapiten Dušan Kutlešić koji je odlično otvorio i zatvorio utakmicu, a veliki doprinos dao je Aleksa Čabrilo sa dve važne trojke kojima je Zlatibor sustigao 11 poena prednosti Novosađana u poslednjem kvartalu.

Ekipa Strajina Nedovića imala je podršku publike, koja nije ispunila zlatiborsku dvoranu, ali je mogla da proslavi prvu pobedu svog tima u sezoni.

Sjajan meč odigrao je Amerikanac Ros ubacivši 31 poen uz šut za dva 10/13, za tri 2/5 i sa bacanja 5/5 i uz 11 skokova je skupio 43 indeksna poena. Odličan meč odigrao je i Dušan Kutlešić postigavši 19 poena uz osam asistencija dok je mladi Lazar Joksimović upisao devet poena i osam skokova. U novosadskom timu su po 17 poena postigli Petar Rakićević i Nikolas Nil.

Zlatibor je imao odlično otvaranje meča i u ranoj fazi druge četvrtine je vodio sa 27:12. Ipak, posle serije 15:0, Vojvodina je preuzela kontrolu nad utakmicom, sve do poslednje četvrtine kada Zlatibor ubacije čak 32 poena. Domaćin turnira je došao do trijumfa iako je imao slabiji šut za tri poena od protivnika (7/23 – 12/35), ali je izgubio samo sedam lopti i promašio samo jedno slobodno bacanje (18/19)

Čajetinski tim naredni meč igra u sredu od 21 čas protiv ekipe Širokog koja je u prvom meču nove sezone poražena od banjalučkog Borca sa 69:94. Prvog dana turnira pobedu je još upisala Podgorica protiv Heliosa rezultatom 95:90.

Izvor: zlatiborpress.rs