Studensko prvenstvo Sveta u Rusiji, Černak 9. u finalu sprinta

Poslednjeg dana planetarnog skupa studenata u ruskom Kazanju, Anja Černak zauzela je deveto mesto u A finalu discipline k-1 200m. Studentkinja druge godine beogradskog DIF-a bila je poslednjeplasirana u A finalu k-1 200m preveslavši najkraću kajakašku deonicu za 59,03 sekundi. Zlato u trci pripalo je Ruskinji Lobovoj. Zaostatak naše predstavnice za pobednicom iznosio je 10,45 sekundi. - Veoma sam zadovoljna ulaskom u A finale s obzirom da je konkurencija bila veoma jaka i da su neke učesnice takođe takmičarke koje su nastupale na ovogodišnjoj Olimpijadi. Što se finalne trke tiče pružila sam svoj maksimum ali pored teških vremenskih uslova, jakog vetra i talasa zauzela sam tek 9. mesto -iznela je svoje impresije kajakašica iz Pančeva. Srbija je na SUP-u imala dva predstavnika. Pavle Jovanov je u tri discipline (1000,500 i 200m) završio tamičenje u polufinalu. -Ja sam zadovoljan kako sam odveslao trke na kraćim deonicama. Na 500m mi je jako malo falilo za finale. U generalnom plasmanu zauzeo sam 10 mesto u ovoj disciplini. Dao sam sve od sebe da se prikažem u najboljem svetlu. Generalni utisak koje je na mene ostavilo ovo takmičenje je organizacija na visokom nivou. Vremenske prilike, jak vetar, kiša , talasi i niske temperature tokom takmicenja pokvarile su mi malo utiske koje nosim iz Kazanja-istakao je doktorant novosadskog Univerziteta I jedini naš predstavnik u muškoj konkurenciji. Anja Černak bila je učesnik dve finalne završnice (200 i 500m) ali bez obziljnih šansi da se ukuljuči u borbu za odlučja. -Srećna sam što sam nastupila na ovom takmičenju jer sam stekla nova iskustva i nove podsticaje za dalje napredovanje i učesće na predstojećoj Univerzijadi-zaključila je Černak. Za razliku od Poznanja i istog takmičenja koje je održano 2010 godine, predstavnici Srbije nisu uspeli da se okite medaljama. Naredne 2013. godine Kazanj će biti domaćin Univerzijade u okviru koje će biti ogranizovano takmičenje u kajaku. Rezultati Žene, A finale, k-1 200m: 1.Lobova 48,58 (RUS) 1:54,000, 2.Klinova (UKR) 48,73, 3.Sabo (MAĐ) 51,94,...9.ČERNAK (SRB) 59,03.