Petrovoselci uspešniji u opštinskom drebiju

Strahinja Banović u akciji - foto: V. Jankov

"Mladostaši" su ušli sa više želje u utakmicu, ali su u prokockali dve izgledne prilike i stigla ih je kazna. U devetom minutu je stvorena gužva pred golom gostiju i neko od odbrambenih igrača je pogodio sopstvenu stativu. Ubrzo se zatresla mreža na suprotnoj strani. Iako pod prekršajem, Laćak je proigrao Mihaeca, mladi sudija Nemanja Matić je pustio prednost i domaći su vadili loptu iz mreže. U 22. minutu Nikodinović je imao idealnu priliku, a je Eger bravurozno intervenisao nogama i sačuvao svoju mrežu.

U nastavku su gosti brzo duplirali vođstvo. Laćak je u 48. minutu izveo slobodan udaracsa dvadesetak metara, golman je kratko odbio loptu, a Jovanović sve pratio i poslao je u mrežu. Desetak minuta kasnije, s leve strane je lopta dijagonalno stigla do omalenog Balaše, koji je primio na desetak metara od gola i zakucao je u leve raklje za 0:3. Međutim, nisu se domaći predavali. Posle solo akcije Strahinje Banovića u kaznenom prostoru gostiju, lopta je stigla do druge stative gde ju je Miroslav Tepić sproveo u mrežu. I kada su svi očekivali da sudija Matić odsvira kraj, Strahinja Banović je postigao evro pogodak. Posle njegovog šuta sa 25 metara, lopta je završila putanju u levom gornjem uglu nemoćnog Erega. Bio je to najlepši momenat opštinskog derbija.

Mladost - Jedinstvo 2:3 (0:1)

Radičević: Igralište Mladosti. Gledalaca: 100. Sudija: Nemanja Matić (Bečej) 8. Strelci: M. Tepić u 76. i Banović u 90+1 za Mladost, a Mihalec u 15, Jovanović u 48. i Balaša u 58. minutu zaJedinstvo. Žuti kartoni: Nikodonović (Mladost), a Mihalec i Sel (Jedinstvo).

Mladost: Olujić 6, Vojnović 6, Jekić 6, Vujinović 6,5, Božić 6,5, Ilić 6, Nikodinović 6 (od 70. N. Milin -), Banović 7,5,T. Tepić 6 (od 52. M. Tepić 7), S. Milin 6 (od 86. Pantć -), Dražić 6.

Jedinstvo: Ereg 7, Hegediš 6, Avdulahi 6,5, Kovačev 6,5, Vučković 7, Laćak 7,5, Sel 6,5, Balaša 7 (od 72. Gedelei -), Jovanović 7 (od 62.Nikodinović -), Mihalec 7, Dabižljević 6.

Eđšeg 1 : 1 Proleter
Mladost 1 : 3 Jedinstvo
Slavija 0 : 3 Tomislavci
Solunac N&Đ Jerković Karađorđevo 3 : 0 Sloboda