Sremska liga: GFK Sloven - Železničar 2:1

Sremskoligaški derbi u Rumi

Sremska fudbalska javnost s velikm nestrpljenjem očekivala je sremskoligaški derbi u u „Borkovačkoj dolini“ između ekipa koje su, po mnogima, najozbiljniji kandidati za sveukupnog pobednika. Predivno vreme, sjajan teren za igru, oko 350 – 400 gledalaca. Bili su svi uslovi za „fudbalski praznik“. Viđena su tri pogotka. Na žalost, „opštu sliku“ pokvarilo je isključenje Bosnića i, mora se priznati, nesigurno suđenje Blagoja Radića.

Prvi su pripretili gosti u 7. minuti: brza kotra u kojoj su učestvovali Kaurin i Lukač, završava se bezopasno po gol Jokića. Par minuta kasnije nespretnu intervenciju Jokića ne kažnjava Vučković. Na žalost, sremskoligaški derbi pamtiće po isključenju „glavnog ideologa“ igre Železničara Bosnića. U 20 minutu, prilikom duela Bosnića i Vukmanovića, gostujuči igrač zakačio je rukom po licu Vukmanovića, koji završava na travi, sa vidnim posledicama. Zbog povrede je zamenjem. Igru je napustio i Bosnić zbog crvenog kartona. U nastavku utakmice činilo se da su gosti, iako brojčani slabiji, imali više od igre. To je bilo sve do 37. minute, kada dolazi do promene rezultata: pred golom Blagojevića velika gužva, u kojoj se najbolje snalazi Vidović.

Železničar je dobro započeo drugo poluvreme. U 48., minuitu viđen je odličan šut Kaurina: lopta odlazi iznad prečke gvola GFK Sloven. Iskusni kapiten domaćina, Borislav Jovanović, u 62, minuti iz slobodnog udarca, koji je po mišljenju gosdtiju bio neopravdano dosuđen, pogađa stativu gola Železničara. Odbijenu loptu Vidović šalje u mrežu i to je prilično ubedljivih 2:0. Nekoliko minuta kasnije Vučković šutira pod samu prečku, ali golman GFK Sloven, Jokić, izbija loptu u koprner. Priliku za nešto više odn. za smanjenje prednosti domaćina, propušta Ninić u 75. minutu, kada je bio najviši u skoku, ali njegov udarac glavom nije doneo promenu rezultata. U 85. minuti penal za goste, nakon prekršaja nad Kaurinom pred golom GFK Sloven. Kaurin je bio siguran izvođač najstrože kazne i to je bilo konačnih 2:1.

S tri nova boda, GFK Sloven se učvrstio na liderskoj pozoiciji. S druge strane, Železničar pomalo gubi korak: u poslednje tri utakmice samo dva osvojena boda!

RUMA. Igralište: GFK Sloven. Sudija: Blagoje Radić (Irig). Strelci: 1:0 Vidović u 37, 2:0 Vidović u 62, 2:1 Kaurin iz penala u 85. minutu. Žuti kartoni: Jokić, Vukmanović, Puzić, Vidović i Jovanović (GFK Sloven), Ninić i Lukač (Železničar). Crveni karton: Bosnić (Železničar).

GFK SLOVEN: Jokić, Malović, Vukmanović (od 20 Dobić), Puzić (od 87. Damjanović), Vukelić, Ivanković (od 65. Damjanović), Stojisavljević, Stupar, Kordolup, Vidović (od 76. Cvetković), Jovanović.

ŽELEZNIČAR: Blagojević, Bosnić, Ninić, Pećanac (od 65. Blanuša), Branković, Vučković, Đuričić (od 65. Mitrović), Kaurin, Dimitrijević, Dubajić (od 77. Rakar), Lukač.