Pariz savladao Siti uz prvijenac Mesija, preokret Atletika u Milanu

Fudbaleri Pariza savladali su Mančester Siti sa 2-0 u derbi susretu drugog kola Lige šampiona.

Golom Idrise Geja u osmoj minuti, domaći su poveli sa 1-0. Potom su se šanse redale na drugoj strani a Siti je najbliži pogotku bio kada su u par sekundi Bernardo i Sterling pogodili Prečku. Siti je prijetio i u nastavku ali bez uspjeha. Sa druge strane pogodio je Mesi te je svojim prvijencom u dresu Parižana, potvrdio pobjedu svoje ekipe.

U drugom meču grupe A Briž je u gostima savladao Lajpcig sa 2-1. Sada Pariz i Briž imaju po četiri, Siti tri boda dok Lajpcig nema bodova.

U derbi susretu grupe B, Atletiko je savladao Milan u gostima sa 2-1. Milan je poveo golom Leaa. Potom je Kesi dobio crveni što je stvorilo probleme domaćima. Sve do same završnice čuvali su vodstvo. A onda preokret. Prvo je Grizman u 84. pogodio za 1-1 da bi šest minuta kasnije Suarez pogodio za pobjedu svoje ekipe.

Liverpul je u drugom meču grupe deklasirao Porto sa 5-1. Liverpul ima šest, Atletiko četiri, Porto bod dok Milan nema boda.