26.08.2012 Vinko Janković

MFL Sombor: Pravedni remi Metalca i Lipara u Somboru

Otvaranje sezone u prvenstvu Međuopštinske lige u Somboru između domaćeg OFK Metalca i Lipara iz istoimenog mesta u Kulskoj opštini, proteklo je u ravnopravnoj igri dva stara poznanika i rivala i svaka od ekipa zaslužila je po bod iz ovoga susreta. Prema prikazanoj igri, protivnici i nisu mogli očekivati više, i stoga trebaju biti zadovoljni osvojenim na ovoj, prvoj prvenstvenoj utakmici u novoj sezoni.

Susret je odigran po vetru jačeg inteziteta i svakoj od ekipa je bio saveznik u jednom poluvremenu. Domaćini su došli do vođstva u 13 minuti kada je jedna dugačka lopta sa sredine terena upućena prema golu pogodila prečku i vratila se na noge kapitenu domaćih Nikoliću koji je krenio ka golu Vučinića, a half Grešnić je faulom sprečio Nikolića da uputi udarac ka golu, i bio je to očigledan penal i žuti karton igraču gostiju. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Rašić, i bilo je to 1:0 za domaći sastav. Gosti su imali priliku za izjednačenje u prvom poluvremenu, kada je u 25 minutu Maljković iz slobodnog udarca jakim šutem naterao golmana Perića na internenciju u kojoj je čuvar mreže somboraca dobro izboksovao loptu u polje.

Do kraja poluvremena domaćini su nekolko puta pripretili preko brzonogog centarfora Komazeca ali se rezultat nije menjao.U drugom poluvremenu , ponovo do izražaja dolazi vetar, i postaje saveznik ekipi Lipara koja češće napada gol golmana Perića.U više ataka ka golu domaćih ,uspeli su da dođu do nekoliko uzastopnih kornera i da unesu pometnju u odbrambene redove ekipe Metalca. U 82. minutu jedan slobodan udarac za goste sa oko dvadesetak metara bio je prilika da se u petercu Perića napravi gužva iz koje Čestić postiže gol za izjednačenje.Sve u svemu ravnopravna podela bodova u utakmici koja je bila teška za igranje, a naročito kontrolu lopte , zbog vetra koji je duvao tokom svih devedeset minuta. Ponašanje fudbalera korektno, suđenje na nivou i prava je šteta što je premijerni susret na igralištu pored pruge pratilo jedva pedesetak gledalaca.

Sombor 26. avgust 2012 godine. Igralište kod železničke pruge. Gledalaca 5o. Sudija: Pančić. pomoćnici Mitrović i Boškić. Delegat Ivanović (Sombor) Strelci: Rašić u13 iz penalaza Ofk Metalac, a Čestić u 82 za Lipar. Žuti kartoni:Dragić i Rašić (OFK Metalac), a Grešnić, Čestić i Maljković(Lipar)Crveni kartona nije bilo.
OFK METALAC : Perić, Kljejić,NJegovanović(Atlić), M. Pačirski, Bojić(Mandić), Dragić, V. Pačirski,Jukić,Komazec, Rašić i Nikolić.
LIPAR: Vučinić, Čestić, Rudežić(Dovat), Grešnić, Ravza(R. Kovač),Basarić, Maljković,Žestić, Vijinović, Savić i R. Kovač

Dunav 1 : 2 Aleksa Šantić
OFK Metalac 1 : 1 Lipar
Jedinstvo (K) 3 : 2 Panonija
OFK Odžaci 5 : 0 Jedinstvo (R)
Terekveš 6 : 1 Dinamo
Rastina 1918 2 : 6 ŽAK