Derbi Međuopštinske lige pripao Bežaniji

Dugogodišnji prvoligaš prolazi kroz težak period tranzicije, trenutno se takmiči u najnižem stepenu, Međuopštinskoj ligi Beograd - grupa " A". Današnji gost, Busije, dolazi im iz obližnjeg Zemunskog naselja.

Domaći su od samog starta krenuli ofanzivno, ali im se nije posrećilo da postignu pogodak sve do 32. minuta. Rađenović je protutnjao po krilu kao brzi voz i uputio centaršut na drugu stativu gde se na 12 metara od gola nalazio Inajetović, koji ne čekajući da lopta padne hvata volej i šalje je u suprotan ugao gola gostiju. Posle primljenog gola gosti su se otvorili, ali nije bilo promena do kraja prvog poluvremena.

Samo što se krenulo u nastavku gosti su stigli do izjednačenja. Brzu akciju Grubora i Žeželja, ovaj drugi je završio pogotkom. U 52. minutu brzopotezna akcija domaćih, Inajetović je na petercu pronašao usamljenog Stevanovića koji je samo poturio stopalo i loptu poslao u prazan gol.

Tandem Inajetović - Stevanović zaslužan je i za treći pogodak Bežanije postignut u 66. minutu. Na asisteciju Inajetovića, Stevanović je sa 12-13 metara pogodio same rašlje gostiju. Samo 5 minuta kasnije golman domaćih pravi kardinalnu grešku i ispušta loptu na noge Kosjera koji se ušetao u prazan gol. Busije su ponovo u igri. Kada je mirisalo da može doći i do izjednačenja gosti od 75. minuta ostaju sa 10 igrača, isključen je Žeželj zbog psovanja sudije. Rezultatom 3:2 je završena ova uzbudljiva utakmica, koja je po igri i zalaganju prevazišla rang u kojem se ekipe takmiče.

BEŽANIJA - BUSIJE 3:2 (1:0)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 50. GL.SUDIJA: Dašić David. POM.SUDIJE: Despinić Aleksandar i Škerović Milan. STRELCI: Inajetović 32. i Stevanović 52. i 66.min (Bežanija), Žeželj 46. i Kosjer 71.min (Busije). ŽUTI KARTONI: Vidović i Vuković (Bežanija) CRVENI KARTON: Žeželj 75.min (Busije).
BEŽANIJA: Lukić, Lazić, Stevanović (Pantić), Anđelković, Vidović, Pejović (Dodovski), Inajetović (Lončar), Otašević, Vuković, Rađenović, Jeremić.
BUSIJE: Marunić, Radosavljević, Pantić, Knežević, Dabić, Drobnjak, Bijelić, Punoš, Grubor, Bjelinić (Žeželj), Kosjer.

Bežanija 3 : 2 Busije
Zmaj Novi grad 0 : 1 Šumadinac
Miljakovac 1 : 0 13. maj
Rekreativo 011 1 : 2 BUSK
Železnik 1930 5 : 3 Dedinje
Sinđelić 2012 1 : 1 Velika Moštanica