Preokret momaka sa Tise

Strelaci za OFK Bečej 1918 - Kosta Dražić (9) i Miloš Savanović (11) - foto: V. Jankov

Trijumf momaka sa Tise u derbiju drugog kola vojvođanskih srpskoligaša. Posle 532 dana zaigrali su pred dobro popunjenim tribinama i obradovali svoje navijače, a rastužili gostujuće, kojih je, takođe, na tribinama bilo.

Ne može se reći da je u prvom poluvremenu bio slab fudbal, jer je viđeno nekoliko poluprilika, ali su u drugom pali golovi i to taje težinu. Gosti su bolje otvorili nastavak i već u 47. lopta je završila na prečki, a samo četiri minuta kasnije postigli su gol. Galić je ubacio sadesnog boka, a statična odbrana domaćih dopustila je Filipu Bajiću da neometan sa sedam metara pošalje loptu u mrežu kraj nemoćnog Milovanova. Samo je tri minuta trajala radost gostiju, jer je u 54. minutu Tomčić izvanredno ubacio u vatru Miloša Savanovića, koji se u trku oslobodio pratioca, a kada mu je u susret krenuo golman Brać, podbo je loptu i ona je završila putanju u mreži. To nije demoralisalo goste, koji su najstavili da atakuju ka domaćem golu ili je to bila taktička varka domaćina da im se prepusti inicijativa, a onda kontrama pokušajustići do novog gola i pobede. I uspeli su u tome. Opet je Čedomir Tomčić bio u ulozi asistenta, ali ovoga puta je u vatru ubacioKostu Dražića, kojije, gotovo, na identičan način pobegao pratiocu i kraj istrčalog Braća poslao loptu u mrežu za konačnih 2:1. Mogli su gosti u 80. minutu do izjednačenja, a Bajićev centaršut sa leve strane Radivjević je prosledio preko gola. Poslednji pokušaj na utakmici imao je Krajinović u nadoknadi vremena, ali ovoga puta je Brać bio na mestu.

OFK Bečej 1918 – Tekstilac  2:1  (0:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 300. Sudija: Mario Bogićević (Zrenjanin) 8. Strelci: Savanović u 54, Dražić u 66. minutu za OFK Bečej 1918, a Bajić u 51. minutu za Tekstilac. Žuti kartoni: Milin, Jelenković, Preradov, Jelić (OFK Bečej 1918), a Luković, Potkozarac, Todorović (Tekstilac). Igrač utakmice: Miloš Savanović (OFK Bečej 1918).

OFK Bečej 1918: Milovanov 7, Milin 7, Vorgučin 7 (od 68. Krajinović -), Jelenković 7, Preradov 7,5, Tutnjević 7, Mastilo 7, Dražić 8 (od 86. Jelić -), Tomić 7, Savanović 8 (od 90. Vlaučin -), Tomčić 7,5.

TEKSTILAC: Brać 7, Luković 6 (od 60. Zeljković 6,5), Blagojević 6,5, Todorović 6,5, Svitić 7, Ilić 6,5, Liščević 6,5 (od 69. Radivojević -), Bajić 7, Asani 7 (od 69. Milenković -), Potkozarac 7, Galić 6.

OFK Bečej 1918 2 : 1 Tekstilac
Feniks 1995 2 : 1 Radnički 1912
OFK Vršac 1 : 1 1. Maj Ruma
Radnički (Zr) 2 : 1 Omladinac
Tisa 1 : 1 Hajduk 1912
Dinamo 1945 0 : 1 OFK Kikinda