Srpkinje borbene ali Brazilke bolje

Srpske odbojkašice doživjele su prvi poraz na olimpijskim igrama. U četvrtom kolu Srbiju je savladao Brazil sa 3-1.

Brazil je većim dijelom prvog seta imao vodstvo. Na kraju su ga dobile sa 25-20. U drugom setu još sigurnija igra Brazilki te su sa 25-16 dobile set. Srbija se probudila u trećem setu. Iako je Brazil vodio 22-21 Srpkinje prave preokret te sa 25-23 dobijaju set. Brazilke su u par navrata imale tri poena prednosti u četvrtom setu ali su se uporne Srpkinje vraćale. Pri rezultatu 16-16, Brazil pravi 4-0 i rešava pitanje pobjednika. Na kraju su sa 25-19 dobile set.

Srbiju je predvodila Tijana Bošković sa 32 poena.

U poslednjem kolu grupne faze, Srbija će u ponedeljak igrati protiv Južne Koreje ali kako god taj meč završio, Srpkinje idu u četvrtfinale.