Dve najbolje ekipe u Srpskoj ligi Istok podelile bodove

Neizvesna i tvrda utakmica odigrana je danas na Gradskom stadionu pod Kraljevicom u Zaječaru. U derbiju sezone, zaječarski Timok i Budućnost iz Popovca su prikazali odličnu partiju, a podela bodova je najrealniji ishod. Pobedi su bili bliži domaćini, jer su tokom susreta propustili nekoliko stopostotnih prilika, ali se istakao golman gostiju Nikola Babić. Sa sedam bodova viška, pet kola pre kraja prvenstva, “beli labudovi” sa Timoka su na korak od “overe” prve poziciju na tabeli i gotovo su sigurni putnici u baraž za popunu Prve lige. Susret dve najbolje ekipe, sa vrsnim pojedincima, najčvršćim odbranama i najefikasnijim navalnim redom u ligi, zadovoljio je kvalitetom igre, doduše uglavnom rovovskom borbom između dva šesnaesterca, kao i velikom borbenošću, maksimalnim zalaganjem i željom za pobedom, jer u 90 minuta susreta stala je cela prvenstvena sezona. A najbolji može biti samo jedan. Treneri Vojkan Rajčić (Timok 1919) i Boban Stanković (Budućnost) svo vreme su se taktički nadmudrivali i bodrili svoje ekipe, a na kraju su se sportski pozdravili.

Od prvog minuta Timokovci su ofanzivno krenuli ka golu gostiju. Već u šestom minutu u skoku sudarili su se glavama Filip Krstić i napadač Timoka Ivan Davidović, kome je pukla arkada, pa je morao u Zdravstveni centar Zaječar na ušivanje. U 15. minutu Gardić je glavom sa deset metara šutirao pored gola, a pet minuta kasnije Miloš Rošević je iz povoljne pozicije, u dva navrata šutirao na gol iz blizine, ali istakao se golman Babić. U 25. minutu novi peh za Timokovce. U skoku sudarili su se igrač gostiju Petar Ikić i štoper domaćih Stefan Rudić, pa je i on morao da ide u bolnici na ušivanje arkade. U 41. minutu Filip Krstić je is slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora pogodio spoljni deo stative golmana Aleksandra Jovanovića, a u poslednjim trenucima prvog dela Igor Pantić je šutirao sa 12 metara, u sam donji desni ugao ali je golman bio uspešniji, pa se na odmor otišlo bez golova (0:0).

FK Timok 1919 - Zaječar

I u nastavku susreta vodila se borba za svaku loptu, a u 48. minutu Rošević je za malo bio kratak posle centaršuta. U 52. minutu i gosti su imali priliku da steknu prednost, ali je golman Jovanović potvrdio svoju klasu. Na drugoj strani u 61. minutu oštro je šutirao Stefan Knežević, ali ponovo se istakao i golman Babić.
Igrao se 75. minut kada su Timokovci krunisali inicijativu. Nemanja Ristić je odigrao do Stefana Kneževića, koji je odmah uposlio Igora Pantića, koji sa ivice kaznenog prostora preciznim udarcem, trese mrežu popovčana - 1 : 0.
Radost zaječaraca trajala je samo sedam minuta. U 82. minutu Nikola Nikolić odlično je uposlio golgetera Aleksandra Stojkovića, koji koristi neopreznost domaće odbrane, utrčava u prazan prostor i iz blizine glavom izjednačuje na 1:1.

FK Budućnost - Popovac

TIMOK 1919 - BUDUĆNOST 1:1 (0:0)

Gradski stadion u Zaječaru. Igrano bez prisustva publike. Sudija Dušan Marek (Leskovac), pomoćnici: Miloš Tošić (Leskovac) i Nemanja Kostić (Leskovac). Strelci: Igor Pantić u 75. minutu (Timok 1919) i Aleksandar Stojković u 82. minutu (Budućnost). Žuti kartoni: Igor Pantić, Aleksandar Trifunov (Timok 1919), Vladimir Đorđević i Nemanja Stošković (Budućnost).

TIMOK 1919: Jovanović, Marko Cvetković, Knežević, Pantić, Miloš Cvetković, Dragićević, Rošević, Davidović (Lapčević - U. Nikolić), Rudić (Trifunov), O. Nikolić (Ristić), Gardić
BUDUĆNOST: Babić, Milošević, Cvetković, Ranđelović, Đorđević (Stošković), Krstić, Stojković, Nikolić (Mijatović), Ikić, Jemović (Branković), Miletić

Radan 0 : 1 Vlasina
Timočanin 2 : 1 Rembas
Mladost 2 : 0 Župa
Jedinstvo (P) 13 : 0 Moravac Orion
Kablovi 0 : 9 Car Konstantin
Trstenik PPT 1 : 1 SFK Morava