Mornar savladao Igokeu i ušao u plej of

Košarkaši Igokee porazom su zaključili regularni dio ABA lige. Igokea je u poslednjem kolu poražena u Laktašima od Mornara, rezultatom 88-79.

Igokea je u ovom meču bila oslabljena jer nisu igrali Klemons i Karmajkl. Međutim, prvi period Igokea je odigrala dobro i parirala je Mornaru. Na kraju je Mornar dobio prvi period sa 24-22. Do sredine drugog perioda bio je egal. Međutim, u završnici prvog poluvremena Mornar se odvojio i sa +13 je otišao na odmor.

Igokea je odlično otvorila drugo poluvrijeme i serijom 7-0 vratila se u igru. Potom je Mornar odbio nalet domaćih i došao do dvocifrene prednosti. Igokea je dobro odigrala završnicu trećeg perioda te su sa -6 ušli u poslednji period. Pokušala je Igokea na sve načine doći do preokreta ali nije uspjela i Mornar je upisao pobjedu.

Mornar je do pobjede predvodio Nidam sa 18 poena dok je Jovanović predvodio Igokeu sa 20 poena.

Ovom pobjedom Mornar se plasirao u plej of gdje će igrati protiv Budućnosti dok će Igokea igrati protiv Zvezde.

Prvi mečevi polufinala igraće se u ponedeljak.