Podela plena u Gornjoj varoši

Umesto planirana tri, fudbaleri Radničkog 1923 se sa gostovanja bratskom Zemunu vraćaju sa samo jednim osvojenim bodom – 1:1 (1:1). Nakon šokantnog početka i primljenog gola u uvodnim minutima utakmice, “crveni” su vrlo brzo uspeli da se konsoliduju i pogotkom Aleksandra Varjačića sa “bele tačke” stignu do izjednačenja, ali više od toga nisu mogli.

Ušli su Kragujevčani u ovaj susret pod imperativom pobede, koja bi im omogućila nešto bezbrižniji finiš prvoligaške trke. Trudili su se izabranici Dejana Joksimovića, diktirali tempo utakmice i stvarali prilike, ali je mlada i borbena ekipa Zemuna, oslabljena neigranjem nekolicine standardnih prvotimaca, uspela da odoli svim atacima lidera Prve lige Srbije i ostane neporažena na svom bunjištu.

Golmana Zemuna Marka Gudžulića prvi je testirao Nemanja Tomić u 3. minutu, kada je iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara gađao bliži ugao, ali se mladi čuvar mreže zemunskog tima nije dao iznenaditi. Samo minut kasnije, posle kornera koji je izveo Kovačević, Varjačić je ostao na trenutak zaboravljen na drugoj stativi, međutim, lopta je nakon njegovog pokušaja glavom završila u gol-autu.

Domaći su iz prve prave prilike na utakmici stigli do vođstva. Igrao se 7. minut, kada je nakon uigrane akcije iz kornera, Đalović vratio loptu glavom u peterac Kragujevčana, gde se najbolje snašao Isidorović, obezbedivši tako Zemuncima početnu prednost na ovoj utakmici.

Nisu “crveni” dozvolili da ih primljeni gol u ranoj fazi utakmice suviše uzdrma, pa su tako već u 14. minutu uspeli da poravnaju rezultat, i to iz kaznenog udarca sa jedanaest metara, kome je prethodilo igranje rukom jednog od defanzivaca domaćeg tima. Iako je Gudžulić pročitao nameru izvođača najstrože kazne Aleksandra Varjačića, nije uspeo da spreči loptu na njenom putu ka mreži.

Kako se bližio kraj prvog dela igre, tako su napadi Kragujevčana postajali sve učestaliji i opasniji. Nikodijević je u rasponu u od 39. do 41. minuta dva puta stavljao na muke golmana Zemuna Gudžulića, koji je još jednom iskazao svoje nesporne golmanske kvalitete. Pred sam odlazak na pauzu, Aleksandar Varjačić je pokušao da se po drugi put upiše u listu strelaca, ali je lopta nakon njegovog udarca glavom pogodila samo spoljni deo mreže.

Nastavio je lider Prve lige Srbije da plete mrežu oko gola Zemunaca i u drugih 45 minuta.

Najpre se Mirić u 47. minutu našao u dobroj poziciji za udarac, ali je tom prilikom izblokiran, da bi u 56. minutu Nikodijević pokušao glavom posle kornera koji je izveo Kovačević, ponovo bez uspeha.

Posle dužeg vremena zapretili su i domaći preko Jovančevića, da bi odmah na drugoj strani uzvratio Tomić, koji iz solidne pozicije iskosa sa leve strane nije uspeo da pogodi suprotan ugao protivničkog gola.

U 63. minutu svoj udarac sa distance oprobao je Stevan Kovačević, ali njegova “strela” nije pogodila željeni cilj.

Pokušao je strateg Kragujevčana Dejan Joksimović da uvođenjem još jednog klasičnog napadača Miloša Zukanovića pojača pritisak na zadnju liniju Zemuna, koja je funkcionisala besprekorno tokom čitave utakmice.

U 79. minutu Tomić je uputio još jedan snažan udarac sa ivice kaznenog prostora, ali je izblokiran. Tri minuta kasnije, nakon centaršuta Vićentijevića i loše procene golmana Zemuna Gudžulića, nastao je pravi karambol u kaznenom prostoru domaće ekipe. Varjačić je hrabro glavom krenuo na jednu “ničiju” loptu, međutim, nije uspeo da je skrene u nebranjenu mrežu.

U finišu utakmice Joksimović je na teren poslao i Nikolu Ristovića, koji je u jesenjem delu sezone bio jedna od glavnih uzdanica u redovima zemunskog tima. Mladi vezista je u dva navrata pokušao udarcima sa ivice kaznenog prostora da ugrozi gol svog bivšeg kluba, ali je oba puta bio neuspešan.

Kako se bližio kraj utakmice, tako su i “crveni” sve češće dugim loptama pokušavali da pronađu što kraći put ka golu svog protivnika.

U 91. minutu Miriću se iznenada ukazala lepa prilika da izraste u junaka utakmice. Ipak, njegov udarac sa nekih 14 metara završio je daleko iznad prečke. Nedugo zatim, iskusni vezista i najbolji strelac ekipe sa “Čika Dače” ove sezone pokušao je da spusti loptu glavom do Zukanovića, koji je ostao “kratak”, čime je propala i poslednja prilika da Šumadinci dođu do celog plena na stadionu u Gornjoj varoši.

Zahvaljujući remiju u duelu Loznice i drugoplasiranog Kabela, Kragujevčani su sačuvali tri boda prednosti u odnosu na Novosađane.

Pred izabranicima Dejana Joksimovića su dve možda i presudne utakmice u borbi za plasman u Super ligu. Narednog vikenda na “Čika Daču” stiže odlična ekipa Loznice, koja je nanela Kragujevčanima jedini poraz u jesenjem delu takmičenja, dok je za 5. maj predviđeno gostovanje Kolubari u Lazarevcu.

ZEMUN – RADNIČKI 1923 1:1 (1:1)

Stadion: Gradski. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Borko Mijajlović (Končarevo). Pomoćnici: Nebojša Savić (Užice), Boško Božović (Pirot). Strelci: Isidorović u 7. minutu za Zemun, a Varjačić u 14. minutu (iz jedanaesterca) za Radnički 1923. Žuti kartoni: Gudžulić (Zemun).

ZEMUN: Gudžulić, Stokić (od 79. Đorđev), Isidorović, Mijailović, Jovanović, Jovančević, Đalović, Petrović (od 61. Šuškavčević), Nenadović, Lazarević (od 79. Milanović), Cakić (od 70. Tošić).

RADNIČKI 1923: Lukić, Varjačić, Vićentijević, M. Vidović, Filipović, Aleksijević, Kovačević, Ćirović (od 67. Zukanović), Mirić, Tomić (od 80. Ilić), Nikodijević (od 80. Ristović).