Futsaleri Bečeja kolo pre kraja Druge lige postali prvoligaši

Komesar za takmičenje drugoligaškog futsala Radenko Bošković uručio je Bečejcima medalje i pehar - foto: V. Jankov

Lider drugoligaškog karavana Bečej 2003 nije dozvolio nikakvo iznenađenje u poslednjoj utakmici sezone na parketu "tvrđave kraj Tise". Savladali su vršački Forum ubedljivim rezultatom 13:3 i kolo pre kraja overili tirulu prvaka Druge lige Srbije i ozezbedili direktan plasman u elitu. Iako svi zaslužuju pohvale za 17. pobedu u sezoni, valja apostrofirati učinak prvog strelca lige Srđana Goluba, koji je postigao šest golova i sada je na golgeterskoj "koti 31".

Serijal golova otvorio je kapiten Stefan Korać šutem pod prečku već u trećem minutu, potom su nastavili Marko Novaković, Zoran Arđeljan, Damir Mačiženski, da bi Korać postigao svoj drugi gol u 10. minutu. Posle tih 5:0 nula u prvoj četvrti utakmice, bilo je jasno da će bodovi ostati kraj Tise, samo se postavljalo pitanje koji će krajnji rezultat biti. Zahvaljujći kolegijalnost saigrača, Golub je u poslednjoj četvrini igre postigao četiri gola i poneo epitet igrača utakmice u kojoj se znalo „ko je ko“.

Posle zvuka sirene, nastalo je slavlje domaćina. Povratak u elitu nakon šest sezona. Komesar za takmičenje prvoligaškog i drugoligaškog futsala u Srbiji Radenko Bošković uručio je medalje igračima i stručnom štabu novog prvaka, a pehar za osvojenu titulu kapitenu Stefanu Koraću. Razumljivo je bilo slavlje momaka sa Tise, ali i tuga što veliki uspeh nisu mogli da proslave sa navijačima.

Bečej 2003 - Forum  13:3  (8:1)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Bez gledalaca. Sudije: Dalibor Stanković i Marko Martinović (obojica iz Lazarevca) po 8. Strelci: Golub 17, 21, 32, 36, 37. i 39, Korać u 3. i 10, Arđeljan u 7. i 9, Novaković u 5, Mačiženski u 8. i Bodonji u 13. minutu za Bečej 2003, a Vlahović u 12. i 40. i Jovović u 33. minutu za Forum. Nagomilavanje prekršaja: Bečej 2003  5(4+1), Forum 4 (2+2). Igrač utakmice: Srđan Golub (Bečej 2003).

Bečej 2003: VADASKI (13 odbrana) 8, NOVAKOVIĆ 8, GOLUB 9, KORAĆ 8, BODONJI 7,5, Marinković -, Arđeljan 8, Ćulum 7, Mačiženski 7, Živkucin 7, Kobiljski 6, Božović 6,5.

Forum: TREŠNJAR (5 odbrana) 6, RADISAVLJEVIĆ 5, VLAHOVIĆ 6,5, JOVOVIĆ 6, ĆIRKA 5,5, Kikoš (5 odbrana) 6, Kornja 5,5, Babić 5,5, Rašić 5,5.

Jastrebac 7 : 5 SAS
Palež 6 : 5 Loznica Grad 2018
Ivanjica 4 : 2 Metalac Kolorado
Bečej 2003 13 : 3 Forum
Banjica 5 : 2 Leskovac
Zufo 13 : 14 Tisa