Seničani na vrhu Oplenca

Aranđelovčani su zavesu na sezonu 2020/21 spustili  protiv najbližih komšija iz Topole. Gosti hendikepirani, došli sa samo pet igrača, a domaćin voljan da se revanšira za poraz u prvom delu sezone od 9:5.

Utakmica je bila sa puno žara, borbenosti i propuštenih prilika. Tek u zadnjoj trećini prvog poluvremena gostujuća odbrana je popustila pred naletima igrača Seničana, Jovanović u 14. i Marković u 19. minutu su bili strelci za 2:0 i miran odlazak na odmor.

Samo što je počelo drugo poluvreme u strelce se ponovo upisao Jovanović, a u 24. minutu Tešić je povisio na 4:0. Minut kasnije Jakovljević je smanjio na 4:1, gosti su se od tog trenutka razgoropadili i bacili sve karte na napad.

Međutim to im se sveti jer svoj gol ostavljaju nezaštićenim, pa snalažljivi Petrović u 29. minutu Seničane odvodi ponovo na četiri gola razlike. Preostali deo susreta je bio stvar rutine, Aranđelovčani su ga priveli kraju sa još dva pogotka u mreži protivnika. Jovanović je svoj het-trik postigao u 34. minutu, a tačku na ovaj susret je stavio Tešić u 38. minutu za konačnih 7:1.

Seničani su kao debitanti na konačnoj tabeli Treće lige Zapad zauzeli osmo mesto sa 25 bodova, dok je Oplenac završio na pretposlednjem jedanaestom mestu sa 19 bodova.

SENIČANI - OPLENAC 7:1 (2:0)

SALA: SRC Šumadija. GLEDALACA: Bez prisustva publike. SUDIJE: Radulović Đorđe i Marković Miloš. STRELCI: Jovanović 14, 21. i 34, Marković 19, Tešić 24. i 38. i Petrović 29.min (Seničani), Jakovljević 25.min (Oplenac).
SENIČANI: Pajević, Marković, Petrović, Milošević, Bogdanović - rezerve: Tešić, Jovanović, Blagojević, Ivanović.
OPLENAC: Jakovljević, Milovanović, Janković, Marjanović, Simić.

Požarevac 5 : 0 SFU Leposavić
Župski rubin 5 : 3 Raška
Seničani 7 : 1 Oplenac
RB 3 : 8 Zlatar 033
Kragujevac Wild Boars 7 : 6 Kosjerić
Smederevo 10 : 6 Partenon