Pobjede Redinga, Barnslija i Bormuta, veliki kiks Svonsija

Fudbaleri Redinga savladali su Derbi sa 3-1 u 40. kolu Čempionšipa.

Reding je bolje otvorio susret te su prijetili preko Olisea ali nije bilo promjene rezultata. Sredinom prvog poluvremena, Kazim Ričards pogodio je stativu za Derbi a potom je i Rafael odbranio pokušaj Lorensa. U završnici prvog poluvremena, Olise je pogodio za vodstvo Redinga.

U nastavku susreta, viđena su još tri gola. Prvo je Puškaš pogodio za 2-0 da bi Lorens vratio goste u igru. Ipak, u završnici susreta Žoao je pogodio za 3-1 i tako je potvrdio pobjedu svog tima.

Novu pobjedu upisao je i tim Barnslija. Barnsli je slavio sa 2-1 kod Lutona. Poveli su gosti sa 2-0 golovima Dajka. Imao je šansu da postigne i treći gol ali je promašio jedanesterac. U završnici susreta, Kolins je ublažio poraz svoga tima.

Do bitne pobjede došao je i Bormut. Bormut je kao gost savladao Blekburn sa 2-0. Golove su postigli Biling i Danjuma dok je u završnici susreta Armstrong promašio penal za domaće.

Najveće iznenađenje priredio je Preston. preston je autogolom Grajmsa savladao Svonsi u gostima sa 1-0.