Timok rutinski savladao Radan u Lebanu

Detalj sa meča iz Lebana - foto: temporadio.rs

Fudbaleri zaječarskog Timoka ostvarili su danas i dvadesetu pobedu u srpskoligaškom društvu. Na gostovanju u Lebanu “beli labudovi” su bili bolji od Radana i slavili sa 4:1 (0:2). Posle poraza od Pčinje u prvom kolu i remija protiv Timočanina, minule srede, zaječarci nemaju više opravdanja za “loš dan” već moraju dati maksimum protiv svakog protivnika kako bi obezbedili baraž za ulazak u Prvu ligu Srbije. Izabranici Vojkana Rajčića su danas dominirali, protiv ne tako loših domaćina, bez kapitena Miloša Cvetkovića zbor žutih kartona i Stefana Rudića zbog povrede ligamenata. Sudija Nikola Babić iz Aleksinca je odlično sudio današnji meč.

Timok je već u 11. minutu poveo sa 1:0 golom Igora Pantića na asistenciju Nemanje Ristića. Nedugo zatim Miloš Rošević je imao stopostotnu šansu ali u situaciji “jedan na jedan” golman Dragan Cakić je izašao kao pobednik. Igrao se 38. minut kada je Ivan Davidović nakon prodora sa desne strane centrirao a Igor Pantić oštro šutirao u okvir gola, na odbijenu loptu je natrčao Nemanja Ristić i doveo svoju ekipu u vođstvo od 2:0.

U drugom poluvremenu, tačnije u 60. minutu, ponovo na scenu stupa brzonogi Ivan Davidović koji centrira u šesnaesterac domaćina a njegov imenjak Ivan Dragićević šalje loptu glavom u mrežu rezervnog golmana Miloša Ivanovića za 3:0. U 74. minutu na asistenciju jednog od najboljih pojedinaca današnjeg meča mladog i neumornog Ognjena Nikolića u šesnaestercu je oboren Ivan Dragićević a najstorožu kaznu je sigurno izveo Miloš Rošević koji se iskupio za promašaj iz prvog poluvremena. Počasni pogodak za ekipu iz Lebana postigao je Perica Nastić u finišu utakmice za konačnih 1:4.

Igrač utakmice: Ognjen Nikolić (2002) FK Timok 1919

RADAN - TIMOK 1919 1:4 (0:2)

Stadion u Lebanu. Igrano bez prisustva publike. Sudija Nikola Babić iz Aleksinca, pomoćnici Predrag Hristov i Uroš Stojković iz Niša. Strelci: Igor Pantić u 11, Nemanja Ritić u 38, Ivan Dragićević u 60, Miloš Rošević u 74. minutu iz penala za Timok 1919 i Perica Nastić u 85. minutu za Radan. Žuti kartoni: Milivoje Stojanović i Nikola Marinković (Radan). Igrač utakmice: Ognjen Nikolić (FK Timok 1919).

RADAN: Cakić (M. Ivanović), Stojiljković, Cvetković (Stevanović), Kostić (Nastić), Stojanović (Dojčinović), Marinković, Smiljković, Stanković, Dodić, Petrović (Ivanović).
TIMOK 1919: Jovanović, Cvetković, Knežević (Milić), Pantić, Ristić (U. Nikolić), Dragićević, Rošević (Lapčević), Davidović (M. Nikolić), Kovačević (Trifunov), O. Nikolić, Gardić.

Vlasina 0 : 0 OFK Topličanin
SFK Morava 0 : 0 Budućnost (P)
Car Konstantin 2 : 1 SFS Borac
Moravac Orion 0 : 7 Radnički (S)
Župa 1 : 4 OFK Sinđelić
Rembas 4 : 0 Dunav