Kadeti Timoka 1919 savladali Radnički u Nišu

Kadeti Timoka 1919 - foto: temporadio.rs

Danas su kadeti Timoka 1919 u okviru 18. kola Prve kadetske lige Regiona istočne Srbije savladali Radnički u Nišu rezultatom 0:1, i ostvarili velika tri boda. Zaječarci još uvek ne znaju za poraz nakon tri odigrane utakmice u prolećnom delu prvenstva. Posle remija protiv OFK Sinđelića u Nišu (1:1) i pobede protiv Vlasine na svom terenu (5:2) danas je savladan i veliki Radnički iz Niša minimalnim rezultatom 1:0.

Timokovi kadeti su od starta krenuli hrabro i ofanzivno ali nišlije su odolevale sve do pred kraj prvog poluvremena kada je posle odlično izvedenog slobodnog udarca Rastka Nikolića, golman nišlija krajnjim naporom odbio loptu na koju je natrčao štoper Vladimir Kuzmanović i doveo goste u vođstvo. U drugom poluvremenu nišlije su krenule na “sve ili ništa” i imali su više od igre ali nisu uspeli da izjednače. Posebno je brilijao golman Nemanja Markov koji je zaustavio svaki udarac vršnjaka iz Niša.

Pomoćni trener seniora i trener kadeta Goran Goća Stanković, legenda Timoka, danas je na teren izveo sledećih jedanaestoricu: 1. Nemanja Markov 2. Dušan Firović 3. Veljko Kostić 4. Bane Živić 5. Vladimir Kuzmanović 6. Lazar Đurđevac 7. Lazar Petrović 8. Aleksandar Ilić 9. Lazar Todorović 10. Rastko Nikolić 11. Aleksa Božić. Igrali su još i Martin Petrović, Lazar Todorović, Mihajlo Trifunović i Nikola Milkov.

Narednu utakmicu mladi zaječarski fudbaleri, rođeni 2004/2005. godište, igraju u Paraćinu protiv ekipe SFS Borac. U jesenjem delu prvenstva u Zaječaru rezultat je bio 1:1.

Izvor: temporadio.rs

Radnički (N) 0 : 1 Timok 1919
Vlasina 0 : 0 SFS Borac
OFK Sinđelić 0 : 1 Trayal
Radnik 0 : 1 Real
Dinamo 5 : 0 Radnički (P)
GFK Dubočica 7 : 0 Bor 1919
Kopernikus Želežničar 1 : 3 GFK Jagodina