Timok prekinuo niz paraćinaca na gostovanju

Detalj sa meča Timok 1919 - Jedinstvo (P) - foto: temporadio.rs

Danas je na Gradskom stadionu u Zaječaru u okviru 23. kola Srpske lige Istok Timok 1919 pobedio Jedinstvo iz Paraćina rezultatom 3:1. Nisu zaječarci dozvolili da paraćinci nastave sa pobedama u gostima kako su to činili u poslednja četiri kola. Krenuli su “beli labudovi” hrabro sa puno samopouzdanja ali su gosti preko mladog Jovanovića prvi uputili udarac u okvir gola. Uglavno se vodila borba na sredini terena sve do 29. minuta kada je iz jedne gužve pred golom Jedinstva lopta došla do levog beka zaječaraca, Stefana Kneževića koji je desnom nogom šutirao u okvir gola po zemlji ali je jedan igrač Jedinstva skrenuo pravac i ona je završila iza leđa golmana Petra Jokić. Zanimljivo je da je jedan od najboljih pojedinaca danas, Stefan Knežević pre dve godine branio boje Jedinstva a golman Petar Jokić bio član ekipe Timoka iz prvoligaških dana. Igrao se 36. minut kada je u šesnaestercu gostiju oboren, centarfor Timoka 1919, Miloš Rošević nakon čega je sudija Stefan Ćirić opravdano dosudio najstrožu kaznu. Kapiten zaječaraca Miloš Cvetković šutirao je mirno i staloženo za vođstvo Timoka od 2:0. Samo što su krenuli sa centra igrači Jedinstva su smanjili na 2:1 golom Milana Jovanovića. Očekivalo se da će se na odmor otići sa minimalnom prednošću domaćina ali je iz jedne gužve u šesnaestercu i greške odbrane gostiju štoper Stefan Rudić povisio na 3:1.

U drugom poluvremenu je opao tempo igre i ako su gosti pokušavali da smanje rezultat. Beležimo u 80. minutu udarac rezerviste Maria Markovića u okvir gola ali je fenomenalni Aleksandar Jovanović odbranio. Jedinstvo je jedna veoma jaka i požrtvovana ekipa koja se borila svih 90 minuta ali su zaječarci danas bili bolji i zasluženo osvojili nova tri boda. Štoperi Stefan Rudić i Miloš Gardić kao i bekovski par Marko Cvetković i Stefan Knežević i danas su pokazali da Timok ima najbolju odbranu u Srpskoj ligi Istok.

U narednom 24. kolu u nedelju 28. marta Timok 1919 gostuje u Medoševcu ekipi Mladost koja je danas izgubila u Prahovu od Dunava rezultatom 2:0 i nalazi se u zoni ispadanja.

TIMOK 1919 - JEDINSTVO 3:1 (3:1)
Gradski stadion u Zaječaru. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Stefan Ćirić (Pirot), pomoćnici: Uroš Stojković i Predrag Hristov obojica iz Niša. Strelci: Stefan Knežević u 29. minutu, Miloš Cvetković u 37. minutu iz penala, Stefan Rudić u 45. minutu (Timok 1919) i Milan Jovanović u 38. minutu (Jedinstvo). Žuti kartoni: Uroš Nikolić (Timok 1919), Vukašin Tomić, Aleksandar Crnojački i pomoćni trener Saša Antić (Jedinstvo)
TIMOK 1919: Jovanović, Marko Cvetković, Knežević, Pantić, Miloš Cvetković, O. Nikolić (Lapčević), Rošević (M.Ristić), U. Nikolić, Davidović (N. Ristć), Rudić, Gardić.
JEDINSTVO: Jokić, Projić, Radovanović, Tomić (Marković), Radivojević, Crnojački, Stanisavljević, Kostadinović (Radovanović), Jovanović (Vasić), Petković (Stanković), Koković.

Izvor: temporadio.rs

Trstenik PPT 2 : 1 Vlasina
Pčinja 9 : 0 Kablovi
Timok 1919 3 : 1 Jedinstvo (P)
Dunav 2 : 0 Mladost
OFK Sinđelić 1 : 1 Timočanin