U zaječarskom derbiju stariji i iskusniji seniori Timoka odneli tri boda

Izlazak igrača i sudija na meč (foto: temporadio.rs)

Danas je na terenu u najvećem zaječarskom naselju Kotlujevac odigrana derbi utakmica između fudbalera Kablova i Timoka 1919 u okviru 22. kola Srpske lige Istok. U fer i korektnoj igri podmlađeni Kablovi, predvođeni kapitenom Dušanom Lazarevićem, pokazali su dobru igru ali nisu mogli da ugroze starije i iskusnije prvotimce Timoka. Već u 13. minutu, na centaršut brzonogog Miloša Nikolića, centarfor Nemanja Lapčević je postigao pogodak za 0:1. Isti igrač je nakon samo tri minuta na asistenciju Nemanje Ristića udvostručio prednost Timoka. Iz prvog poluvremena možemo da izdvojimo još jednu šansu Timoka kada je u 31. minutu Miloš Todorović odlično centrirao sa leve strane a Miloš Nikolić volej udarcem šutirao malo iznad prečke.

U drugom poluvremenu odnos snaga na terenu ostao je isti. U 67. minutu na centaršut Uroša Nikolića štoper plavo-belih Dušan Kovačević je najviše skočio u šesnaestercu “kablara” i glavom poslao loptu u mrežu nemoćnog Lazara Dubljevića. Na 0:4 povisio je Nemanja Ristić u 70. minutu na dodavanje dvostrukog strelca Nemanje Lapčevića.

Trener Vojkan Rajčić, nakon visokog vođstva Timoka, ubacuje u igru tri igrača iz kadetskog pogona Timoka, rođenih 2004. godine, da u poslednjih 20 minuta igre osete strast senioskog fudbala. Golman Nemanja Markov nije baš imao puno posla dok su Lazar Petrović i Aleksa Božić pokazali raskošni talenat. U 74. minutu beležimo odličan udarac Nemanje Ristića ali sa same gol linije spašava jedan od najboljih pojedinaca Kablova štoper Nikola Ljupković (2003). Tačku na današnji meč stavlja jedan od najmlađih na terenu Aleksa Božić koji u 81. minutu postiže gol za 0:5 na asistenciju krilnog napadača Timoka Miloša Nikolića.

Detalj sa meča Kablovi - Timok 1919 (foto: temporadio.rs)

Već u subotu od 15 sati na Gradskom stadionu u Zaječaru, fudbalere Timoka očekuje težak meč protiv Jedinstva iz Paraćina koji odlično igraju u gostima tako da na posldnja četiri gostovanja imaju maksimalan učinak. Nadamo se da će “beli-labudovi” prekinuti ovaj niz. Kablovi za vikend gostuju u Trgovištu neugodnoj Pčinji.

KABLOVI - TIMOK 0:5 (0:2)

Teren u zaječarskom naselju Kotlujevac. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Jelena Cvetković (Leskovac), pomoćnice Aleksandra Kostić (Žitorađe) i Andrijana Ćirković (Blace). Strelci: Nemanja Lapčević u 13. i 16. minutu, Dušan Kovačević u 67. minutu, Nemanja Ristić u 70. minutu i Aleksa Božić u 81. minutu. Žuti kartoni: (nema).

KABLOVI: Đorđević (Dubljević), Nikolić, P.Ilić, Lazarević, Ljupković, Tomić (M.Ilić), Veljković, Ilić, Zlatković (Milosavljević), Mladenović (Đurić), Dimitrijević
TIMOK 1919: Joksimović (Markov), Ranđelović (M.Cvetković), Todorović, N. Ristić, M.Ristić (Petrović), Lapčević (Božić), Rošević (U.Nikolić), Kovačević, Milić, M.Nikolić, Trifunov.

Izvor: temporadio.rs

Vlasina 1 : 0 Car Konstantin
Moravac Orion 0 : 5 SFK Morava
Župa 1 : 2 OFK Topličanin
Rembas 1 : 0 Budućnost (P)
Radan 1 : 1 SFS Borac