Vaterpolisti Bečeja upisali prvu ovogodišnju pobedu

Samo je povremeno "penilo" u bečejskom bazenu - foto: V. Jankov

Pobedonosni "prvenac" kraj Tise. To se i očekivalu u okršaju između Bečeja i šabačke Save. Jer, razlika u kvalitetu je vidljiva. "Čivijaši" su bili ravnopravan rival samo u prvom poluvremenu. U prvoj četvrtini su realizovali dva peterca i „isčupali“ 3:3, a u drugoj, koja je za vaterpolo završena, neuobičajeno, bez golova i isključenja, istakao se golman Milinković sa šest odbrana. U trećoj je čuvar mreže Bečejaca Bušić „spustio rampu“ i odbranio sedam šuteva, čime je omogućio saigračima da steknu prednost, koju su u poslednjem periodu utakmice samo uvećali.

Bečej - Sava  10:6   (3:3, 0:0, 3:1, 4:2)

Bečej: Plivalište zatvorenog bazena OSC „Đorđe Predin Badža“. Bez gledalaca. Sudije: Ivan Sremčev (Kikinda) i Milutin Knežević (Bečej). Igrač više: Bečej 7(3), Sava 5(3). Peterci: Bečej -, Sava 3(3).

Bečej: Bušić (10 odbrana), F. Kovačev 3, Stanaćev, Krstonošić, Sirotanović 1, Pantić, Kuprešak 1, Velimirov 1, U. Kovačev, Bošković 2, Jović 1, Stanivuk, Antanasov, Ićitović 1.

Sava: Milinković (11 odbrana), Trbović, Marić, Popović, Babić 1(1),Knežević, Paunović, Jovanović,Pantelić 1(1), Mihailović 1, Zec, Novaković 1(1), Alimpić, Car 2.