Student pao na ispitu, Korać ubedljivim trijumfom ostao u trci za sam vrh

Detalj sa meča Radivoj Korać - Student (foto: n.t.)

Još jedna “stotka” u režiji domaćina. Sjajno je igrala ekipa Radivoja Koraća tokom čitavog meča i upisala još jednu pobedu u domaćem šampionatu, ovaj put protiv Studenta iz Niša. Silovito su domaće otvorile utakmicu, a serija od 7:0 na početku  i 33:13 na kraju prve četvrtine, stavile su do znanja gošćama da se večeras neće “naigrati” košarke. Tako je i bilo, što govori i podatak iz druge četvrtine gde su gošće iz Niša bile bez koša čitavih šest minuta, a na semaforu je tada stajalo 40:13. Granitna odbrana Koraća, uz sjajnu igru u tranziciji i raspoloženu klupu, pokazale su da su ove devojke više nego zasluženo u samom vrhu, i da konstantan rad i ulaganja i te kako donose rezultate.

Na odmor se otišlo  rezultatom 44:18, a u nastavku je viđena manje više ista priča. Nije se odustajalo od agresivne igre u odbrani, zalaganja i borbe za svaku loptu, a nagrada je usledila i to u najefikasnijoj, trećoj četvritini. Serija 10:0 u korist domaćina, pogađale su tada iz svih mogućih pozicija uz nestvaran šut za tri poena u ovom periodu (čak 7/9) , i maksimalnih 39:8 u trećoj deonici. Najefikasnija u redovima ekipe iz Beograda bila je Milica Mitrović sa 22 poena (bez promašaja iz igre), a pratile su je amerikanka Loomis (20p) i Nevena Rosić (20p). Kod gošći iz Niša istakle su se kapiten Vladana Vujisić (9p) i Nađa Đorđević (7p). Bila je ovo ujedno i druga pobeda u nizu za domaćina, a čak šesti poraz zaredom Studenta.

ŽKK Radivoj Korać - ŽKK Student  101-40   (33:13 ; 11:5 ; 39:8 ; 18:14)
Dvorana: KC Radivoj Korać, Beograd ; bez gledalaca

ŽKK Radivoj Korać: Mitrović 22, Loomis 20, Selaković 9, Stojiljković 1, Davinić 2, Rosić 20, Nedeljkov 9, Nešić 3, Tasić 2, Savić 6, Boričić 7, Krstajić
ŽKK Student: Vujisić 9, Đorđević 7, Jovanović 6, Radojković 3, Milovanović 8, Đorđević 5, Stojanović 2, Ivkov, Đorđević, Mladenović

SPD Radnički 83 : 62 Kraljevo
Novosadska ŽKA 82 : 71 Duga
Spartak 79 : 104 Crvena zvezda Kombank
Vrbas Medela 61 : 68 Partizan 1953