Rembrant naslikao pobedu

Donald Rembrant Patrik sa loptom ključni igrač u pobedi Novog Pazara

Sloga je u zaostalom meču 19. kola KLS ugostila komšije iz Novog Pazara. Nešto popunjeniji roster "belih" u odnosu na prethodni meč u Aleksincu davao je više optimizma da domaći mogu do još jedne vredne pobede. Slogin početak je bio slab, gosti su na krilima razigranog Rembranta i skočnog Kartera brzo došli do vođstva 11-4 i tako stavili do znanja pulenima Dragana Kostića kakav ih posao čeka. Gosti su imali i devet poena prednosti, sve vreme su diktirali tempo, dok je strateg domaćih tražio najbolju petorku i najrazigranijeg igrača. Sloga je ipak uspela u finišu prve četvrtine da smanji prednost Novog Pazara, a Čupković nije pogodio trojku za izjednačenje.

Posle četiri minuta igre u drugoj četvrtini gosti su imali ponovo devet poena prednosti zahvljujući vrlo razigranom Rembrantu, ali je Sloga uspela da se rezultatski vrati u meč. Poeni Samojlovića, Čupkovića i Ševića naterali su stragega Novog Pazara, Darka Kostića da zatraži prvi predah. Kostić je iz solo akcije doneo i prvo izjednačenje na meču 40-40, igrao se 18. minut. Igra gostiju zavisila je od tandema Rembrant (12 poena) i Karter (17 poena) koji su bili vrlo raspucani u prvom poluvremenu. Na velikom odmoru bilo je nerešeno 46-46.

Odbranjen napad na početku drugog poluvremena i trojka Čupkovića doneli su i prvo vođstvo Sloge na utakmici 49-46. Odlična igra Sloginog krilnog centra i povratnika Kostića omogućili su da Sloga u trećoj četvrtini čuva blagu prednost. Uspeli su puleni Dragana Kostića da dođu i do osam poena prednosti, posle solo partiture Nikole Kostića bilo je 65-57, da bi na kraju ove deonice Sloga imala značajnih pet poena prednosti 69-64. U poslednjih deset minuta velika borba, Sloga je svim silama čuvala vođstvo, gosti su preko Ilića uspeli da dođu do minimalnog zaostatka 77-76, ali je Jeftić trojkom vratio Kraljevčanima prednost. Usledio je tajm aut gostiju i onda kreće serija Novog Pazara 11-0 koju su kreirali Rembrant i Karter,a čini se da je presudne poene postigao, van linije 6,75, Altin Islamović i tako stavio tačku na pobedu gostiju kiraj Ibra.

Veliki povratak i dobra Partija Nikole Kostića u dresu Sloge protiv Novog Pazara

SLOGA - NOVI PAZAR 83 - 87 (19-22, 27-24, 23-18, 14-23)

Nova hala sportova u Kraljevu. Bez gledalaca Sudije: Vesković (Beograd), Hadžić (S. Pazova) i Živković (Čačak)

SLOGA: Kostić 18, Petrović 6, Spasojević 5, Radić 3 (5 sk), Mirković 3 (7 as), Šević 2, Čupković 23 (7 sk, 5 as), Jeftić 11, Vujović, Tomašević, Savić, Samojlović 12.

NOVI PAZAR: Đulović, Ilić 16, Numanović 3, Meklur 2, Rembrant 23 (8as), Islamović 8, Muratović 2 (9 sk), Kulundžić, Karter 23 (10 sk), Adžić 2, Nešović 6, Mikavica 2.

Vršac 101 : 83 Dynamic
Sloga 83 : 87 OKK Novi Pazar
Tamiš 86 : 88 Napredak
Radnički SPD 91 : 110 Mladost
Zlatibor 87 : 89 Sloboda
Kolubara LA 2003 91 : 102 OKK Beograd