13.12.2020 Ana Jovanović

ARКUS liga: Prva pobeda Crvenke

Detalj sa meča Kikinda - Crvenka (foto: ARKUS liga)

Rukometaši  Crvenke pobedili su na gostovanju ekipu Кikinde rezultatom 26:23 (12:11) u okviru 11. kola ARКUS lige. Za Crvenčane je to prvi trijumf ove sezone u konkurenciji superligaša, dok Кikinda sada ima skor od dve pobede i osam poraza, uz utakmicu manje od večerašnjeg rivala.

Gosti su posle neizvesnog prvog poluvremena ipak otišli na pauzu uz minimalnu prednost, da bi u nastavku, u 45. minutu, došli do ključnih plus četiri na semaforu (16:20). Кikinđani su do kraja uspeli u nekoliko navrata da smanje zaostatak, ali ne i da osujete nameru rivala da osvoji prva dva boda u takmičenju.

Najefikasniji u timu Crvenke bio je Milan Bošković sa sedam postignutih golova, a pratio ga je Marko Tasić, koji je proglašen za igrača utakmice, sa šest pogodaka. U ekipi Кikinde istakao se Nikola Stanković, koji je devet puta zatresao mrežu gostiju.

Kikinda Grindex 23 : 26 Crvenka
Spartak 20 : 19 Proleter
Dubočica 54 23 : 34 Vojvodina
Partizan 30 : 29 Dinamo