"Malene" uhvatile dugu

Sigurna igra i ubedljiva pobeda "malenih" - detalj sa utakmice Kraljevo-Duga

Utakmicom protiv šabačke Duge, košarkašice Kraljeva su počele drugi deo prvenstva Prve lige Srbije. Sa velikim motivom su „malene“ ušle u ovaj meč, jer su od istog rivala nenadano izgubile na startu sezone u Šapcu. Gobeljić, Marinković i Račić su odmah pokazale kvalitet koji je Kraljevu u jednom trenutku doneo i velikih 21 razlike (39-18). Ali u poslednjih pet minuta druge četvrtine usledio je veliki pad u igri domaćih. To su košarkašice Duge iskoristile da smanje veliku razliku, pa se na veliki odmor otišlo pri vođstvu „malenih“ 43-32.

U nastavku Kraljevčanke su zaigrale izuzetno dobro. Agresivna odbrana i siguran napad preko Gobeljić i Marinković i gošće su već tada bile svesne da će kraj Ibra doživeti debakl. Pokušavale su Šapčanke, uglavnom šutem za tri poena, da načine neki preokret, ali to nije dalo rezultata. Na drugoj strani Vingejt, Račić i Gobeljić su demonstrirale odličnu košarku, kada se na to doda šutersko veče Anje Marinković i dominacija Ivane Brajković pod košem, Kraljevo je stiglo do očekivano uzbedljivog trijumfa. Na kraju revanš Dugi sa velikom kamatom za poraz u prvom delu sezone, konačnih 86-52.

Tajm aut Kraljevčanki - trener Željko Vasiljević daje poslednja uputstva svojim igračicama

ŽKK KRALjEVO – DUGA 86 – 52 (27-13, 16-19, 25-13, 18-7)

Dvorana: Kutija šibica na Ibarskom keju Bez gledalaca Sudije: Vučković, Krečković, Stanković (svi iz Niša)

ŽKK KRALjEVO: Milovanović, Gobeljić 21 (8 sk, 6 as), Brajković 9 (7 sk), Vingejt 14 (6 sk), Arsović, Račić 12 (8 sk, 6 as), Jovanović, Biočanin, Stojičić, Trišović 4, Marinković 26 (4 sk), Janić

DUGA: Matić 2, Tripković, Gluvić, Jozić 4 (5 sk, 7 il), Punoševac 3, R. Stepanović 12, Petrović, Đukanović 2, Bijić 8 (5 sk), Milinković 5, Prodanović 2, O. Stepanović 14 (9 sk)

Kraljevo 86 : 52 Duga
SPD Radnički 71 : 103 Crvena zvezda Kombank
Novosadska ŽKA 60 : 75 Partizan 1953
Spartak 58 : 99 Art Basket
Vrbas Medela 61 : 59 Student
Vojvodina 021 67 : 72 Radivoj Korać