FON superioran protiv Ekonomca

Beogradski studenti su dočekali kolege iz Kragujevca kao apsolutni favoriti i od samog starta su krenuli furiozno. Već u 8. sekundi Petrašević je izašao sam i sa 5 metara promašio okvir gola gostiju. Taj propust je ispravio u 3. minutu kada je sjajnu akciju svog tima završio šutem sa 9 metara. U 8. minutu je već 2:0, ovaj put strelac je Radovanović na asistenciju Pršića.

Gosti prelaze na postavku sa 5 igrača u polju što im se sveti u 11. minutu. Pešić sa svoje polovine šalje loptu u prazan gol, a to je samo uvod u kanonadu golova koja sledi. Posle 6. faula koji čine gosti, Pešić je u 14. minutu siguran sa penala, a samo minut kasnije i Petrašević postiže svoj drugi gol na utakmici.

Kao kuriozitet treba napomenuti detalj iz 17. minuta kada gosti upućuju jedini udarac ka golu FON-a u prvom poluvremenu. Radenković je šutirao sa desetak metara, to je bio lak plen za domaćeg golmana. Konačan rezultat prvog poluvremena 6:0, postavlja Brkić u 18. minutu nakon greške Vasića pred svojim golom.

U nastavku susreta domaćin je povukao ručnu i otaljavao posao. Međutim i u takvoj igri bez žara uspeli su da postignu dva gola. Radovanović u 25. i Lazić u 29. minutu su uspeli da realizuju svoje šanse, a u 30. minutu gosti dolaze do počasnog, koji je u stvari auto gol. Naime Milovanović je šutirao, Josimović brani, na odbijenu loptu natrčava Lazić i šalje je u sopstvenu mrežu. To je ujedno bio i poslednji pogodak na večerašnjoj utakmici.
Ovom pobedom FON je izbio na drugo mesto sa 16 bodova, koliko ima i trećeplasirano Vranje, ali sa utakmicom manje i sledeće nedelje u poslednjem jesenjem kolu ide u goste ekipi Kalča u Niš. Na drugoj strani Ekonomac se nalazi na dnu tabele sa samo jednim osvojenim bodom, a u 9. kolu im dolazi šampion Crvena Zvezda.

FON - EKONOMAC 8:1 (6:0)

SALA: USC Voždovac-Šumice. GLEDALACA: Bez prisustva publike. SUDIJE: Mijailović Blagoje i Sarka Marjan. STRELCI: Petrašević 3. i 15.min, Radovanović 8. i 25.min, Pešić 11. i 14.min (p.), Brkić 18.min i Lazić 29.min (FON), Lazić 30.min (a.g.) (Ekonomac). ŽUTI KARTON: Radenković (Ekonomac).
FON: Josimović, Petrašević, Radovanović, Stanković, Pršić - rezerve: Margetić, Krasnić, Brkić, Borisavljević, Majstorović, Lazić, Mihić, Pešić, Mandić.
EKONOMAC: Milenković, Digić, Radenković, Milivojević, Vasić - rezerve: Milanović, Tadić, Milovanović.

FON 8 : 1 Ekonomac
Winter sport 4 : 1 Kalča
Zemun Samo pravo 1 : 3 Crvena zvezda
Vranje 4 : 1 Konjarnik
Nova Pazova 2 : 6 Novi Pazar