Žitorađa peta na kraju jesenjeg dela prvenstva

Žitorađa i Jablanica iz Medveđe igrali su u Prokuplju 1:1 u poslednjem kolu Zone "Jug". Žitorađani jesenji deo završavaju na 5. mestu sa 23 osvojena boda. Jablanica je došla u vođstvo preko svog najboljeg igrača Miroslava Markovića koji je presekao dodavanje Luke Paunovića prema golmanu Novakoviću, i pored njega sproveo loptu u mrežu. Pravio je dar mar Marković odbrani Žitorađe, pogotovo po levom boku, i kroz sredinu a jedino je kapiten Žitorađe Kitanović uspevao da zaustavi jednog od najboljih igrača Zone "Jug".

Žitorađa je u drugom poluvremenu stisla zube i krenula čvršće i borbenije te je stvarala šanse ali lopta jednostavno nije htela u gol. Iako bez rezervi, (na klupi bio samo golman Lazarević ) uspeli su izabranici Bojana Miloševića da dođu do izjednačenja. Posle prodora Marka Kitanovića loptu je u gol sproveo iskusni Stefanović, a igrao se 85. minut na meču. U istom minutu povredio se i mladi štoper Aleksa Marjanović te je na teren morao golman Lazarević, koji se našao u ulozi igrača. Izdržala je Žitorađa do kraja i možemo reći napravila podvig.

Žitorađani jesenji deo završavaju na 5. mestu sa 23 osvojena boda.

PROKUPLjE – Stadion: Kraj Toplice Gledalaca: – Sudija: Mihajlo Mihajlović (Vranje) 7 Žuti kartoni: Dinić, V. Stanković, Petković (Fk Žitorađa) Mitić, Ivanović (Fk Jablanica) Strelci: Stefanović u 85. za Žitorađu, Marković u 31. za Jablanicu.

FK Žitorađa: Novaković 7, Kitanović 7,5, S. Jovanović 7, Paunović 6,5, Marjanović 6,5 (Lazarević – ), Stefanović 7,5, Dinić 6,5, M. Jovanović 6,5, M. Stanković 6, V. Stanković 6, Petković 6,5.

FK Jablanica: M. Mitić 6,5, Stošić 7, Zarić 6 (Filipović – ), Janković 6,5, I. Mitić 6,5, Jović 7, Rajčević 6,5 (Mihajlović – ), Ivanović 6,5, Zaimi 6, Palević 7, Marković 8.Igrač utakmice: Miroslav Marković (Fk Jablanica) 8.