07.06.2012 Vinko Janković

PLS: Pobeda na oproštaju

Poslednjim zviždukom sudije Vlade Glođovića iz Vrbasa spuštena je zavesa na prvenstvenim utakmicama Prve Lige Srbije u Somboru, a fudbaleri Radničkog su se visokom pobedom nad Banatom iz Zrenjanina oprostili od svojih navijača, i osvajanjem petnaestog mesta na tabeli, oprostili se i od prvoligaškog društva , jer već od naredne jeseni takmičenje započinju u trećem stepenu , Trećoj ligi-Grupa Vojvodina. Uzdignutog čela i čiste savesti, bez mešanja u tuđe rezultate, bez uticaja na sudije crveno-beli, iz grada zelenila, nakon tri sezone završavaju prvoligaško bitisanje u godini kada slave redak jubilej-sto godina fudbala u Somboru. Današnji, poslednji okršaj u prvoligaškoj konkurenciji, protekao je u dobroj i efikasnoj igri izabranika trenerskog tandema Milić-Tintor i "šlag" na kraju nije mogao da se premaže, jer je torta servirana nekome drugome. . . Utakmica je počela šansom Stančetića u 4 minuti kada je sam izbio pred golmana Milentijevića i loptu pucao pravo u njega. Šest minuta kasnije gosti dolaze u vođstvo tako što poslovođa domaćih, Zelić pravi veliku grešku i dodaje loptu protivnicima, a poklon Samardžić koristi na najbolji način i šalje loptu u mrežu Žakule. Već u sledećem napadu domaćin izjednačuje, kada odbijenu loptu od golmana gostiju prihvata kapiten Tomanović i poravnava rezultat na 1: 1. U 20 minutu Banić utrčava u kazneni prostor gostiju i strahovitim šutem pogađa prečku. Nakon toga gosti iz jednog kontranapada dolaze u priliku da šutem sa distance ugroze Žakulu ali ovaj lepom paradom šalje loptu u korner. Nadmoćnost domaćeg sastava dolazi do izražaja u 36 minuti kada odbrana Banata, u nameri da osujeti prodor Stančetića, ruši levo krilo domaćina i sudija Vlada Glođović pokazuje na belu tačku. Siguran realizator je Paunović i domaći dolaze do vođstva. U zadnjem minutu prvog poluvremena Tomanović šutira ka golu zrenjaninaca a usput pogađa svog centarfora Vujuća od koga se lopta odbija u prečku i odlazi u polje. U petoj minuti nastavka jedan prodor fudbalera Radničkog zbunjuje odbranu Banaćana a sve to koristi Vujić i šutem sa desetak metara iskosa pogađa levi donji ugao nezaštićene mreže Milentijevića. Na četvrti gol se nije dugo čekalo, a on je postignut isto iz penala, a realizator je bio , kao i prvi put, Miroslav Paunović. Jović je srušio Stančetića i zaradio javnu opomenu, a odluci sudije Glođovića da pokaže na penal nisu se protivili igrači Banata. Do kraja susreta i jedan i drugi tim su izvršili sve mogućnosti zamene igrača a igra se prenosila sa jedne na drugu stranu terena bez nekih izglednijih prilika po gol. Fer i korektno ponašanje aktera, dali su priliku i sudijskoj trojci da se istaknu i ne primete na terenu što je upotpunosti zadovoljilo trstotinjak gledalaca na gradskom stadionu koji su došli da isprate rivale u poslednjoj utakmici Prve lige u Somboru u ovoj godini.

Sombor, 06. 05. 2012. godine Gradski stadion Gledalaca: 300. Sudija Vlado Glođović (Vrbas). Pomoćnici . Milan Koralija (Novi Sad) i Saša Živković (Pertovaradin) Delegat : Dragoslav Ćerman (Bačka Palanka) Strelci: Tomanović u 11, Vujić u 50 i Paunović u 36 i 62 (oba iz penala) za Radnički i Samardžić u 10 za Banat Žuti kartoni: Ako (Radnički) Jovandić, Miletić i Jović za Banat. Igrač utakmice : Miroslav Paunović (Radnički).

Radnički . Žakula (Šarić), Topčagić, Mezei, Ušumović, Banić, Tomanović, Zelić (Ako), Avrić (Petreš) Vujić, Paunović, Stančetić.
Banat : Milentijević, Kiš, Vuković, Jović, Jovandić, (Stupar), Atanasijević, Milojević (Radosavljević), Mihajlović, Miletić, Samardžić (Stanković) i Čigoja.