Nikodijević i Tomić vratili Radnički 1923 na pobednički put

U derbiju 14. kola Prve lige Srbije, fudbaleri Radničkog 1923 danas su na svom “Čika Dači” savladali odličnu ekipu Kolubare sa 2:0 (0:0) i vratili se na pobednički put sa kog su nakratko skrenuli nakon poraza u Loznici prošlog vikenda.

Kragujevački tim je u današnji susret ušao značajno oslabljen, ali je uprkos tome pronašao način da dođe do trijumfa protiv jako kvalitetne i iskusne ekipe iz Lazarevca, koja je pokazala da se sa pravom ubraja u krug užih konkurenata za plasman u Super ligu Srbije. Prevagu je još jednom uneo ulazak iskusnog Nemanje Tomića, koji je uz Slađana Nikodijevića najzaslužniji za novu “trojku” ekipe sa “Čika Dače”.

Prvo poluvreme nije donelo previše uzbuđenja. Sem par sporadičnih pokušaja igrača oba time, nije bilo izglednijih prilika za promenu rezultata u ovom delu utakmice.

Prvi udarac u okvir gola domaćina uputio je Đenić u 7. minutu, ali je to bio lak plen za čuvara mreže Radničkog 1923 Lazara Raičevića. Na drugoj strani, Kovačević je u 17. minutu lepo proigrao Mirića koji se ubacio po levoj strani, ali je usledio loš završni udarac nekadašnjeg reprezentativca Srbije.

Dva minuta kasnije, posle brze i tečne akcija fudbalera Kolubare po desnoj strani, Janković je pokušao da uposli Đenića, ali “devetka” Lazarevčana nije uspela da zahvati loptu.

Pokušao je potom Nikodijević, ali nije bio precizan, da bi u 26. minutu, posle uigrane akcije iz kornera, Mirić došao u situaciju da uputi udarac ka golu gostiju, ali je tom prilikom izblokiran.

U 29. minutu Bosančić je pogrešio u opasnoj zoni i maltene “spustio” loptu na nogu Aleksijeviću, koji je brzopleto reagovao u ovoj situaciji i iz prve šutirao preko gola.

Poslednji detalj vredan pažnje u prvom delu susreta viđen je u 31. minutu, kada je kapiten Kolubare Nikola Vasiljević iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara šutirao snažno, ali neprecizno.

Da će drugo poluvreme biti znatno sadržajnije od prvog najavila je situacija iz 50. minuta, kada je posle dobrog prodora i centaršuta Vićentijevića sa leve strane, Mirić loše zahvatio loptu glavom.

Zapretili su potom gosti preko Jovanovića i Bosančića, ali promene rezultata nije bilo.

Igrao se 63. minut kada je šef stručnog štaba “crvenih” Aleksandar Linta odlučio da u igru uvede svog “džokera” Nemanju Tomića.

Nekadašnji fudbaler Partizana je odmah po ulasku na teren uneo živost u igru kragujevačkog tima, pa je tako 68. minutu iz slobodnog udarca sa skoro trideset metara tukao pored stative, da bi dva minuta kasnije sjajnom dugom loptom inicirao akciju iz koje je njegova ekipa došla do početne prednosti.

Ipak, najveće zasluge za vodeći pogodak “crvenih” idu na račun Igora Vićentijevića, koji je odličnim centaršutem sa leve strane bukvalno “u trepavicu” pogodio Slađana Nikodijevića, kome nije bilo teško da sa ivice peterca loptu glavom sprovede u mrežu.

Sve dileme oko pobednika današnjeg duela na “Čika Dači” otklonjene su u 79. minutu. Posle sjajne solo akcije i centaršuta Vladimira Ćirovića, Nemanja Tomić je utrčao na drugu stativu i preciznim udarcem iz prve poslao loptu u dalji ugao za novu radost “crvenih”.

Imali su gosti iz Lazarevca u samom finišu susreta dve dobre prilike da smanje prednost Kragujevčana i učine završnicu utakmice neizvesnijom.

Prvo je lukavi Đenić šutirao glavom iz gužve pred golom Radničkog 1923, ali je Lazar Raičević panterskom intervencijom izbacio loptu u korner, da bi nakon udarca iz ugla zapretio Jovanović, ali se još jednom sve dobro završilo po domaći sastav.

Na kraju, nova tri boda na kontu lidera Prve lige Srbije, koji sada ima maksimalnih sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Kabel.

Ekipu trenera Aleksandra Linte u narednom kolu očekuje gostovanje kruševačkom Trajalu, koji je ovog vikenda uspeo da “otkine” dva boda na gostovanju pomenutom Kabelu.

RADNIČKI 1923 – KOLUBARA 2:0 (0:0)

Stadion:
“Čika Dača”. Gledalaca: /. Sudija: Ivan Stamenković (Kaluđerica). Pomoćnici: Nenad Radoičić, Novak Novaković (obojica iz Beograda). Strelci: Nikodijević u 70. i Tomić u 79. minutu za Radnički 1923. Žuti kartoni: Kovačević, Ilić, U. Vidović (Radnički 1923), Urošević, Janković, Bosančić (Kolubara).

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Vićentijević, Rađen, Filipović, Kovačević, Aleksijević (od 63. Tomić), Ilić (od 78, U. Vidović), Ćirović (od 86. Milikić), Mirić, Nikodijević (od 86. Maksimović).
KOLUBARA: Velimirović, Janković, Rakić, Ilić, Vasiljević, Urošević (od 77. Radivojević), Jovanović, Bosančić (od 56. Gojkov), A. Stojanović (od 57. Simić), Đokić, Đenić.