Pioniri Srbobrana jesenji prvaci

FK Srbobran - foto: facebook

U derbiju kola između dve najbolje ekipe u ligi slavio je domaćin meča tim Srbobrana. Fudbaleri Njegoša u 10. minutu preko Medića ne koristi stopostotnu šansu za postizanje gola, a nakon toga damaći kreću svom snagom u napade. Šanse domaćih su se ređale kao na traci sve do 21. minuta kada je fauliran igrač Srbobrana na oko 25 metara od gola gostiju. Kapiten Srbobrana Ilić šutira direktno na gol i postiže evrogol na meču. I ovim rezultatom se odlazi na odmor.

Od starta drugog dela utakmice u uvodnih 10 minuta gosti su pokušavali da izjednače rezultat, ali bez prave realizacije. U 53. minutu Šijačić solo prodorom stiže sam ispred golmana gostiju i matira ga za veliku radost domaćih igrača.

U 73. minutu šut sa 20 metara upućuje najbolji pojedinac susreta Šijačić i pogađa nebranjen gol gostiju za 3:0. Do kraja susreta ekipa Srbobrana rutinski privodi meč kraju. Ovom pobedom mladi fudbaleri Srbobrana su jesenji prvaci sa 4 boda prednosti ispred ekipe Njegoša.

Srbobran - Njegoš 3:0 (1:0)

Sudija: Marjanov (Srbobran). Strelci: Ilić 21. minut, Šijačić 53. i 72.minut. Žuti kartoni: Miković (Srbobran) i Milić (Njegoš).

Srbobran: Milanović, Racić (Lazarević), Seleši, Balaž, Šijačić, Jokić (Sekulić), Zukuć (Munjin), Miković, Ilić, Ađanski, Daroci (Maksimov).
Njegoš: Popčević, Dašić, Špadijer (Vukčević), Krstić, Bedleg, Kaluđerović, Milić (Raičević), Spičanović (Radoman), Nikić, Muratović, Medić (Trljajić).

Obilić 3 : 1 Napredak
Mladost (T) 2 : 1 Bačka
Srbobran 3 : 0 Njegoš
Budućnost 0 : 3 Jadran
Sutjeska 3 : 2 Eđšeg