Ubedljiva pobeda Naise u derbiju kola i preuzeta liderska pozicija

Nova pobeda; foto: JV / Vanja Keser

Nastavila je niška Naisa seriju pobeda, a četvrtu zaredom u Superligi zabeležila je u četvrtom kolu u trijumfu nad Bekamentom iz Aranđelovca rezultatom 30:19 (14:10). Serijom 7:0 sredinom drugog poluvremena Nišlijke su prelomile utakmicu i upisale novi trijumf za prvo mesto na tabeli.

Sjajnom igrom u napadu i sigurnom odbranom, niška Naisa je upisala novi trijumf, a ovaj, četvrti u nizu, doneo im je prvo mesto na tabeli sa 8 bodova. Isti broj bodova ima i Jagodina, ali i lošiju gol-razliku.

Naisa je od starta pokazala rešenost da bodovi ostani u Nišu, a u trećem minutu vodila je sa 2:0. Polako, ali sigurno, niška ekipa je uvećavala prednost, a u 13. minutu vodila sa 8:4. Serijom 3:0 gošće su se u 21. minutu približile na dva gola zaostatka (10:8), ali tokom polednja tri minuta prvog poluvremena nisu dale gol, pa je Naisa na odmor otišla sa vođstvom od 14:10.

Pauza je prijala niškim igračicama koje su na početku drugog poluvremena serijom 4:0 povele sa 18:11. Nišlijke su prelomile utakmice sredinom drugog poluvremena kada su od 44. do 53. minuta napravile seriju 7:0 i povele sa 27:15.

Ekipa iz Arenđelovca nije imala snage, niti rešenja za raspoloženu nišku ekipu koja je na kraju slavila sa 30:19.

Naisa će u narednom kolu igrati u Boru protiv istoimene ekipe, a taj meč je na programu već u sredu, 4. novembra od 18:30.

NAISA - BEKAMENT 30:19 (14:10)

Niš, hala "Čair". Bez gledalaca. Sudije: Vanja Antić (Beograd) i Jelena Jakovljević (Zemun). Sedmerci: Naisa 4 (4), Bekament 8 (5). Isključenja: Naisa 12 minuta, Bekament 2 minuta.

NAISA: Teodora Petković, Radović 3, Stojanovska 7 (2), Milena Petković, Teodora Petković, Magdalena Petković, Ivanović, Stankovski 1, Stamenković 1, Nikolić 1, Filipović 3, Rajković, Sukur 3, Tasić 4, Mitić, Gakidova 7 (2).

BEKAMENT: Kojić, Radojičić, Cvijanović 3, Anić 3 (2), Stanojlović, Stanić 2, Stamenić 4 (1), Simić, Rajović, Grbić, Orlović 3, Kačarević, Nićiforović, Garović, Tomić 4 (2).

Naisa 30 : 19 Bekament BB
Vojvodina 23 : 24 Vrbas
Mladi radnik 24 : 27 Medicinar
Železničar 17 : 24 Jagodina
SPD Radnički 31 : 22 Zaječar 1949
Mladost 26 : 25 Bor RTB