Peti trijumf u nizu B 2000

Duel B 2000 i Vrbice uvek privlači mnogo pažnje fudbalske javnosti u Aranđelovcu, jer su timovi iz istog predgrađa i kao domaćini igraju na istom terenu, tako da u njihovim duelima nema prednosti domaćinstva.
Na samom početku nominalni domaćin B 2000 je pokazao želju da nastavi niz pobeda i uključi se u borbu za prvo mesto. Ranim golom Nićiforovića u 3. minutu to im je i pošlo ˝za nogom˝. I pored datog gola nisu se zadovoljili minimalcem, već su nastavili sa napadima na gol Vrbice. Strelac prvog pogotka Nićiforović je udvostručio prednost u 22. minutu.
Gosti smanjuju na 2:1 u 35. minutu. Nesmotrenošću domaće odbrane Vrbica materijalizuje svoj prvi udarac na gol preko mladog Simića. B 2000 svoju nadmoć u nastavku kruniše i trećim pogotkom, ovog puta Lukovića u 41. minutu i tako ˝Orlovi˝ na poluvreme odlaze sa sigurnom prednošću.
Drugo poluvreme donosi neprestane atake domaćih, mada i gosti sve više ugrožavaju iz kontranapada gol Maksimovića. Vrbica igra uzdignutog garda što im se isplatilo u 48. minutu kada Milošević smanjuje na 3:2. Bek domaćih Preković samo 2 minuta kasnije efektnim pogotkom ponovo povećava vođstvo na 2 razlike.
Mladi igrači Vrbice se ne predaju, počinju sve ozbiljnije da napadaju i stvaraju velike probleme domaćoj odbrani. Iz jedne školske  akcije Simić u 73. minutu postiže svoj drugi, a za Vrbicu treći pogodak i utakmicu, činilo se, uvodi u neizvesnu završnicu.
Međutim tako nije mislio veteran Lazović čijim ulaskom domaćin dobija na brzini. Samo minut kasnije umakao je u kontranapadu odbrani gostiju i postigao peti pogodak za B 2000. Isti igrač u 85. minutu spušta zavesu na ovu lepu fudbalsku predstavu postavivši konačan rezultat 6:3.
Ovo je bio peti trijumf B 2000 zaredom, a po rečima sekretara kluba Gojković Miomira, očekuju da se taj niz nastavi i u narednom kolu kada gostuju u Garašima kod ekipe Gorski car koja je takođe u nizu od tri pobede. Što se tiče Vrbice njihova ekipa ponovo gostuje, ovog puta Mladosti u Rajkovcu koja je u rezultatskoj krizi osvojivši samo 1 bod na 3 poslednje utakmice.

B 2000 - VRBICA 6:3 (3:1)

STADION: FK B 2000. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Jovanović Miloš. POM.SUDIJE: Antonijević Petar i Stanković Ognjen. STRELCI: Nićiforović 3. i 22.min, Luković 41.min, Preković 50.min i Lazović 74. i 85.min (B 2000), Simić 35. i 73.min i Milošević 48.min (Vrbica). ŽUTI KARTONI: Gajić (B 2000), Jović i Vlajković (Vrbica).
B 2000: Maksimović, Preković, Vještica, Gajić, Vasiljević, Ne.Milićević (Lazović), Ni.Milićević, Luković (Todorović), Nićiforović, Popović, Točilovac (Vujanović).
VRBICA: Radović, Novaković (Miščević), Batrićević (Ivanković), Ranković, Vlajković, Popović, M.Savić, S.Savić, Jović, Milošević, Simić.

Mladi rudar 4 : 1 Mladost (R)
Kopljari 2 : 0 Venčani
Trešnjevica 2 : 1 Radoje Domanović
Šamot 0 : 3 Mladost (J)
Borac 6 : 2 Budućnost
Brezovac 0 : 3 Gorski Car