Vranje preslišalo šampiona

Prošlogodišnji šampion nije ni bleda senka ekipe koja je osvojila titulu. Danas su na Novom Beogradu, posle Nišlija, slavili i gosti iz Vranja. Lopta jeste bila više u nogama domaćih i uputili su mnogo više udaraca na gol, ali se stekao utisak da iako se Vranje branilo, tehničko - taktički su igrali doteranije, što na kraju pokazuje i sam rezultat.

Gosti su poveli u 3. minutu preko Trajkovića i potom zatvorili sve prilaze svom golu, tako da su Zvezdini igrači pokušavali da ugroze goste isključivo udarcima sa 10-12 metara, pre svih Perić u 3 navrata, a potom Milosavljević i D.Popović. Kod gostiju je jedino u 2 navrata pripretio Aleksić šutevima sa petnaestak metara, oba puta siguran je bio domaći golman.

Zvezda u nastavku dolazi do izjednačenja u 26. minutu auto golom P.Nikolića, ali ekipa iz Vranja u 30. minutu preko Aleksića ponovo dolazi u vođstvo. Ređaju se napadi i šanse na obe strane, a D.Popović kod Zvezde i Trajković kod Vranja pogađaju stative.

Trajković u 38. minutu Vranje dovodi u vođstvo od 3:1, a u istom minutu Milosavljević smanjuje i daje Zvezdi bilo kakvu nadu da uzme makar bod. Međutim mreže miruju do kraja i Vranje nosi vredna 3 boda kući. Velike šanse kod domaćih nisu iskoristili B.Popović i Milosavljević šutevima sa 6 metara, a za goste Aleksić od koga je bio uspešniji domaći golman. Sve u svemu zaslužena pobeda gostiju, a vladajućem šampionu ostaju samo brige.

CRVENA ZVEZDA - VRANJE 2:3 (0:1)

SALA: Ranko Žeravica. GLEDALACA: Bez prisustva publike. SUDIJE: Mijailović Blagoje i Sarka Marjan. STRELCI: P.Nikolić (a.g.) 26.min i Milosavljević 38.min (C.Zvezda), Trajković 3. i 38.min i Aleksić 30.min (Vranje).
CRVENA ZVEZDA: Radmanović, Perić, D.Popović, Stojčevski, Stanojević - rezerve: Vulić, Savić, Marinković, Bosnić, B.Popović, Kopanja, Milosavljević.
VRANJE: M.Tasić, Janjić, Aleksić, D.Tasić, Trajković - rezerve: M.Nikolić, Krstić, Stojanović, Milosavljević, P.Nikolić, Marjanović, Stojković.

Novi Pazar 4 : 1 FON
Konjarnik 5 : 1 Nova Pazova
Crvena zvezda 2 : 3 Vranje
Kalča 6 : 0 Zemun Samo pravo
Ekonomac 0 : 3 Winter sport